بلاگ

بلاگ - 5.0 out of 5 based on 1 review

آیا تعمیر هد امکان پذیر هست ؟؟!!

سوالی که بسیاری از مشتریان از ما میپرسند اینست که آیا هد دستگاه چاپ قابل تعمیر هست یا خیر ؟

در انواع هد هایی که در بازار وجود دارد تقریبا با یک سیستم تکنولوژی درست شده و تنها از چند کشور مادر که تولید کننده این تکنولوژی هستند پخش می شود و وارد جهان چاپ میشوند .

اولین کشور سازنده هد کشور انگلیس هست با هد با نام اختصاری zaar که در ایران در دهه 70 وارد ایران شد . البته امروزه این هد از طرفدارای کمتری برخوردار است زیرا نسبت به رقبای خود کمی فاصله گرفته . کشور ژاپن نیز تولید کننده برند معروف کونیکا و اپسون و ریکو  هست که بیشترین فروش را در ایران دارد . کشور امریکا دارند برند اسپکترا هست و ... 

پرس کارخانه ای هد 

تمامی هد ها فقط بوسیله دستگاههای مخصوص و فقط در کارخانه بسته میشوند و پرس روی آن صورت میگیرد ، بسته شدن هد بخاطر داشتن نازل هایی که با تکنولوژی نانو ساخته شد و بسیار ریز است با دستگاههای مخصوص انجام میشود و به هیچ عنوان نمیتوان مانند روز اول هد را بست .

بسته به نوع هد تعداد نازل ها و مدل چینش نازل ها متفاوت است به عنوان مثال زار 128 دارای دو ردیف نازل 64 عددی هست که بصورت موازی بالا و پایین همدیگه قرار گرفته و در هد مثلا کونیکا 1024 شامل دو ردیف 1024 تایی نازل هست بنا بر هیمن تعداد نازل ها عرض و ارتفاع هد هم تغییر میکند . 

آیا میشود هد را بازکرد و تعمیر کرد 

فقط در هد زار 382 میتوان هد را باز کرد و در صورت امکان یک ردیف از هد را غیر فعال کرد و از دیف دوم هد استفاده کرد ولی نکته مهم این است که هد سوخته و نازل سوخته در هیچ هدی را نمیتوان تحت هیچ تکنولوژی احیا کرد و درستش کرد . 

هد کونیکا را که بیشترین طرفدار را دارد به هیچ عنوان نمیتوان حتی هد را بازکرد چه رسد تعمیر آن و ادعا تعمیر هد کونیکا که امروزه بسیار شاهد آن هستیم بسیار ادعای کذب و بی اساسی است. 

 

فرق نازل سوخته و نازل گرفتگی 

در هد کارکرده دستگاهی وجود دارد بنام الترا سونیک ، این دستگاه بوسیله جریان الکتریسه و مایع حلال سالونت میتوان مقداری از گرفتگی هد را برطرف کند یا به اصطلاح هد را احیا کند که الته درصد باز کردن این گرفتگی ها در هد ها متفاوت است مشاهده شده در بعضی از هد ها تا 70 درصد و در برخی کمتر از 10 درصد تاثیر داشته .

ولی نازل سوختگی که شناسایی و تفاوت آن با گرفتگی هد در اینست که در زمان تست نازل وقتی یک ردیف کامل چاپ نزند و در هر بار تست تکرار شود هد دچار سوختگی نازل شده و هاچ کاری نمیتوان برای این هد انجام داد و جای خالی نازل سوخته در تمامی چاپ خواهد آمد .

نگهداری هد 

مهمترین عامل در کیفیت چاپ ما داشتن هد سالم و به اصطلاح هد صد در صد است . هد آکبند دارای صد در صد نازل باز و بدون گرفتگی هد است و نکته قابل توجه اینه که یک هد صد در صد با نگهداری دریت میتواند بالای 5 سال چاپ اولیه را به ما بدهد فقط با نگهداری درست از هد . نگهداری هد یعنی شتشوی هفتگی ، گپ درست هر شب ، زدن چاپ بالا ، استفاده از جوهر با کیفیت بالا ، دمای مناسب ، استفاده از فلت و سوکت مناسب و مخصوص هر هد ، استفاده از سرعت بالا و پایین ، فشار زیادی به هد نیاوردن و ... میتواند در سالم نگه داشتن هد بسیار موثر باشد . 

ولتاژ هد 

یکی دیگه از تشخیص های سالم بودن هد میزان ولتاز هد است در بضی از هدهای کاکرده با اینکه شاهد تست نازل صد در صد هستیم ولی در ادامه خواهیم دید که کیفیت هد با تست نازل تفاوت دارد و این علت بالا بردن بیش از حد مجاز ولتاز هد است و نشان دهنده کاکرد بالای هد و به اصطلاح هد خسته ای را نشان میدهد . به عنوان مثال هد کونیکا 512 نهایتا باید ولتاژی تا عدد 16 داشته باشد و بالای آن مشخص میکند که این هد قابل اتکا نیست و قطعا در طول مدت چاپ کیفیت مطلوب و سرعت خوبی را به ما ارائه نمیدهد.

بالا بردن ولتاژ هد تا حدی بدرد کار میخورد ولی نباید خیلی با این روش دستگاه با دستگاه چاپ بنر خود کا کنیم و باید به فکر هد جایگزین بود 

 

 

 

 

سود خرید در زمان خرید ( دستگاه چاپ بنر)

دستگاه چاپ فلت بد یووی

استوک اروپا یا ایران کارکرد ؟ سوالی که این روز ها برای خیلی ها پیش می آید 

 

 

میخواهیم به این مسئله بپردازیم که استوک اروپا و ایران کارکرد چیست و از همه مهمتر چگونه بتوانیم این مهم را تشخیص دهیم . 

استوک اروپا 

در ایران یه علت تحریم های چندین سال گذشته و افزایش وحشتناک دلار نسبت به واحد پول کشورمان تمامی خرید و فروش های دستگاههای کپی و چاپ بنر و اغلب ماشین آلات چاپ و اداری را دست دوم ( استوک ) تشکیل داده ، به عنوان مثال دستگاه کپی کونیکا مینولتا 452 را میتوانید با قیمت 13 میلیون بصورت استوک تهیه کنید که همین دستگاه با قیمتی معادل 48 میلیون تومان بعد از یک ماه بدستتون خواهد رسید . 

همانطور که گفتیم به علت همین تفاوت قیمت در دستگاه آکبند و دست دوم متقاضیان را اجبار به حرکت به سمت دست دوم کرده است . البته با اینکه این موضوع اصلا خوشایند نیست ولی نتوانسته مانع کسب و کار در صنعت چاپ بشود زیرا با واردات و خدمات و تامین قطعات درست میشود از دستگاه دست دوم هم استفاده درستی کرد . 

حالا نکته مهم در ارتباط با موضوع ما این است که اصلا استوک اروپا چی هست ؟ 

کلمه استوک در معنی زبان ما یعنی دستگاههایی که در کشور مادر دیگر تولید نمیشود و از خط تولید خارج شده را استوک میگویند که بسیاری از افراد شاید 90 درصد از همکار ها حتی اشتباها کلمه استوک را دست دوم تلقی میکنند که این کاملا غلط است . و متاسفانه باید گفت که جدیدترین دستگاههای وارد شده در کشور ما که با قیمتهای چند ده میلیونی و حتی چند صد میلیونی به فروش میرسه در کشورهای دیگر چند سالی هست که از رده خارج شده .

حال  بپردازیم به استوک اروپا /ف در دستگاه های چاپ مخصوصا دستگاه های کپی شما این کلمه را زیاد خواهید شنید و یا میشنوید که آیا دستگاه استوک اروپا هست ؟

در صنف ماشین های اداری و در اتحادیه صنف به دستگاهی که مستقیم وارد شده باشه و دارای قطعات فابریک باشد و در ایران اصلا کار نکرده باشد را دستگاه استوک اروپا میشناسند که تشخیص این موضوع در اکثر مواقع توسط تکنسین صورت میگیرد . 

تفاوت قیمت استوک اروپا با ایران کارکرد 

برای خرید دستگاه چاپ بنر یا دستگاه کپی یا هر دستگاه چاپی که دارای استوک اروپا و ایران کارکرد هست باید بسیار دقت کنید تا بتوانید تشخیص درستی در انتخاب محصول مورد نظر خود داشته باشید زیرا همانطور که گفتیم دستگاه استوک اروپا به خاطر کارکرد کمتر و داشتن قطعات فابریک و اصل از لحاظ قیمت تفاوت بسیار زیادی با دستگاه ایران کارکرد دارد که متاسفانه تشخیص این موضوع سخت و سوء استفاده از این مسئله بسیار بسیار زیاد است طوری که همین مسئله برای بسیاری تبدیل به دکانی برای غارت کردن جیب های مشتریان نا آگاه شده است . 

ایران کاکرد چیست ؟

دستگاهی را که مدت زمان طولانی از واردات ان به ایران گذشته و در ایران کارکرد مداوم داشته را دستگاه ایران کاکرد میگویند که اصلا دستگاه قابل اعتمادی نخواهد بود متاسفانه . 

زیرا در ایران و خارج از ایران در سرویس و نگهداری دستگاههای چاپ تفاوت از زمین است تا آسمان ، بطور مثال در کشوری مثل دبی دستگاه کپی بصورت آکبند در شرکتی نصب و راه اندازی مشود و بصورت اتوماتیک وار پس از یک سال آن دستگاه جای خود را با دستگاهی جدید تر عوض میکند که تازه در اون یکسال هم دو مرتبه دستگاه جنرال سرویس خواهد شد آن هم نه مانند ایران بلکه قطعات بصورت یونیت کامل تعویض میگردد با قطعات فابریک و جدید . در حالی که در دستگاه ایران کارکرد به وفور میتوانید آثار چسب و وصله پینه های فراوانی را که هنر تکنسین ها برای هزینه کمتر است را مشاهده کنید و در دستگاه ایران کارکرد قطعات فابریک که دارای قوام و کارکرد بالایی هستند وجود ندارد و از قطعات نا مرغوب ولی ارزان چینی استفاده میکنند که پر واضح هست که چنین دستگاهی با این مشخصات هم از لحاظ قیمت بسیار باید پایین تر از استوک اروپا باشد و هم اصلا دستگاه قابل اعتمادی نخواهد بود.

 

 در آخر باید به این ضرب و المثل انگلیسی توجه فراوانی کرد : آنقدر پولدار نشدم که جنس بد بخرم 

 

 

 

 

چاپگر های لیزری ، جوهر افشان ، چاپ بنر و ...

نوار اینکدر و smo در دستگاه چاپ چیست و چه کارایی دارد ؟

معرفی کامل هد کونیکا 512i

موارد مهم در خصوص چاپ بنر برای جلوگیری از بروز آلودگی در محیط کار

دستگاه چاپ بنر

روش ها و راه حل های بسیاری وجود دارد برای آن که بتوانید مناسب ترین نوع جوهر را انتخاب نمائید در واقع شما با توجه به کاری که می خواهید انجام دهید، می توانید مناسب ترین جوهر را انتخاب نمائید.

دستگاه چاپ بنر

 

در نظر بگیرید که شما بهترین نوع از دستگاه چاپ بنر را خریداری کرده اید و همچنین برای عملیات چاپی از بهترین مدیا استفاده کرده اید.

دستگاه چاپ بنر

آیا میدانید بهترین و مناسب ترین جوهر برای چاپ روی وینیل کدام نوع جوهر می باشد؟ آیا با جوهرهایی که برای مدل های مختلف دستگاه چاپ بنر استفاده می شود آشنایی کافی دارید؟

دستگاه چاپ بنر

در مقاله ی قبلی، توضیحاتی در خصوص انواع جنس سابتانک و مزیت و مزایای هرکدام از این سابتانک ها شرح داده شد. همان طور که می دانید سابتانک از قطعات یدکی دستگاه چاپ بنر است و به عنوان مخزنی برای نگهداری جوهر استفاده می شود و به دو صورت فلزی و پلاستیکی شفاف یافت می شود.

دستگاه چاپ بنر

در هنگام خرید دستگاه چاپ بنر و قطعات یدکی آن رعایت یک سری نکات نیز الزامی می باشد که باید آن را رعایت کنید در واقع رعایت این نکات در هنگام خرید دستگاه چاپ بنر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

دستگاه چاپ بنر

تجارتی که بتواند در دنیای امروزه خود را در بین برندهای دیگر برجسته تر کند تجارتی موفق می باشد که این کار با استفاده از ابزارهای خاص خود صورت می گیرد به بیان دیگر با استفاده از دستگاه چاپ بنر و رول آپ های گوناگون و دیگر ابزارهای چاپ می توان تحول تازه ای را به تجارت خود بخشید.

دستگاه چاپ بنر

همان طور که می دانید امروزه در بازار صنایع تبلیغاتی فروش دستگاه چاپ بنر رو به افزایش یافته است و همچنین می توان مواد اولیه مختلفی از آن را در بازار تهیه نمود.

دستگاه چاپ بنر

عده ای از چاپخانه داران که در دفتر یا کارگاه خود دستگاه چاپ بنر دارند، قصد دارند از میزان مصرف جوهر خود نیز آگاهی داشته باشند. هر چاپخانه ای نیز با توجه به میزان سفارشات چاپی خود مقدارهای متفاوتی از جوهر را مصرف می کند.

دستگاه چاپ بنر

خرید جوهر به صورت مخزنی یکی از راه حل هایی می باشد که می توان از آن برای خرید جوهر دستگاه چاپ بنر استفاده کرد.

دستگاه چاپ بنر

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که خرید جوهر دستگاه چاپ بنر به چه صورت به صرفه تر می باشد؟ به صورت دونه ای یا فله ای مناسب تر می باشد؟

دستگاه چاپ بنر

این نوع مدل از هدها از نظر کدگذاری به انواع مختلفی نیز تقسیم می شوند که می توان آن را به انواع F186000 تقسیم بندی نمود.

دستگاه چاپ بنر

هد اپسون دستگاه چاپ بنر نوعی از هد دستگاه چاپ بنر می باشد که در این مطلب قصد داریم درباره ی نوع dx5 آن نیز صحبت کنیم.

دستگاه چاپ بنر

این موضوع را حتما باید در نظر داشته باشید که عوامل مختلفی در نگهداری یک محصول دخالت دارند که در واقع نمی توان تنها به یک عامل اکتفا کرد.

دستگاه چاپ بنر

موارد مختلف بسیاری در رابطه با رطوبت وجود دارد که بایستی به آن توجه داشته باشید. بسیاری از تولید کنندگانی که جوهر دستگاه چاپ بنر تولید می کنند این موضوع را برای شما عنوان نمی کنند اما نکته ای که در این خصوص وجود دارد آن است که جوهر شما باید خشک باشد.

دستگاه چاپ بنر

در مطالب قبلی درباره عواملی که در مراقبت از دستگاه چاپ بنر تاثیرگذار می باشند مواردی را بیان کردیم. تعمیر و سرویس کردن دستگاه چاپ بنر هر چند مدت یک بار مواردی می باشد که یک چاپخانه در هنگام کار با این دستگاه بایستی رعایت کند.

دستگاه چاپ بنر

شرکت بازرگانی پارسا با بیش از 30 سال سابقه در امر خرید ، فروش و خدمات ماشین آلات چاپ و ماشینهای اداری، ارائه قیمت دستگاه چاپ بنر، قیمت دستگاه کپی، دستگاه چاپ بنر دست دوم و دستگاه کپی استوک در خدمت مشتریان عزیز می باشد. شما عزیزان می توانید با مشاهده محصولات سایت ما و مقایسه آن ها اقدام به خرید محصولاتی همچون دستگاه کپی استوک نمایید. قیمت دستگاه چاپ بنر و قیمت دستگاه کپی در شرکت ما بسیار مناسب می باشد.

 توئیتر بازرگانی پارسا  فیسبوک بازرگانی پارسا      صفحه لینکدین بازرگانی پارسا  

تماس با ما

   آدرس نمایشگاه دائمی: یافت اباد شرقی. پایین تر از بازار مبل 
   تلفن : 02166209285 - 09123200614
   پست الکترونیک :parsaforoshgah@gmail.com

همه حقوق محفوظ است

شماره همراه: 09123200614

شماره تماس 66209285 - ۰۲۱

کانال تلگرام بازرگانی پارسا صفحه اینستاگرام
مشاوره تلفنی رایگان