تهران: نــــمایشــگاه دائمـــی، یــــافت آبــــادشرقـــــی، بلـــــوار معلم    |    تماس :587 42 666-021    |    0614 320 0912

ژوئن 9, 2023 12:22 ق.ظ

چگونه اشکلاتی دستگاه بنر را مورد بررسی قرار دهیم؟تعمیرات دستگاه بنر

در این مقاله ما می خواهیم برای کسانی که در این حرفه، یعنی چاپ با دستگاه بنر فعالیت دارند و یا به تازگی تصمیم به کار با این دستگاه را گرفته اند مواردی را آموزش دهیم که بسیار در مواقع ضروری به کارشان می آیند. این موارد بسیار مربوط به مشکلاتی می باشد که نا به هنگام در دستگاه ایجاد می شود که نتیجه ی آن خروجی با کیفیت پایین می باشد.
دانستن این موارد از چندین جهت بسیار به صرفه می باشد اولین آن در هزینه می باشد زیرا زمانی که شما با یک دستگاه معیوب مواجه می شوید اگر مشکل آن را بتوانید خودتان بر طرف کنید می توانید از لحاظ اقتصادی صرفه جویی کنید دوم آنکه امکان دارد شما در حین انجام کار با مشکل رو به رو شوید اگر شما خودتان بتوانید این مشکل را حل کنید در آن زمان احتیاج نیست شما زمانی را هدر دهید تا زمانی که سرویس کار دستگاه چاپ بنر برای حل مشکل به محل کار شما بیاید.
1: ایجاد خطوطی که در خروجی و روی کار چاپ شده به وجود می آید:
زمانیکه که این مشکل برای شما به وجود آمد شما با چندین دلیل رو به رو هستید اولین آن ضعیف شدن موتوری است که وظیفه ی آن حرکت دادن مدیا می باشد.مشکل بعدی امکان دارد سیستم هوای دستگاه مشکل داشته باشد مشکل بعدی ممکن است از رول بازکن ها باشد که نتیجه ی آن نیز همین است و دیگر اینکه امکان دارد پینچ رولرها باریک شده باشد و در آخر اینکه می تواند دلیل آن استفاده نکردن از جوهر نامرغوب باشد که بارها در مقالات مختلف توضیحاتی در مورد اینکه اگر از مواد خام نامرغوب استفاده شود نتیجه ی آن خیلی جالب نخواهد بود و جدا از کیفیت نامرغوب دستگاه نیز آسیب خواهد دید.
2- خطای فیبر نوری:
اگر شما با این مشکل رو به رو شدید شانس با شماست چون فقط یک دلیل برای بروز این مشکل وجود دارد و آن هم خراب شدن کریج برد می باشد که بعد از آن شما با این پیغام رو به رو می شوید که به راحتی می توانید با تعویض آن مشکل را حل کنید.
3-اشکال در سابتانک:
اگر شما با مشکل پر شدن سابتانک متوجه شدید دلیل ان این است که شناور درست عمل نکرده است که این موضوع باعث شده رنگ به داخل سابتانک منتقل شود و از این طریق به رنگهای دیگر نفوذ کند.
در مقالات بعدی در مورد دیگر اشکالات موجود در دستگاه چاپ بنر برای شما توضیحاتی خواهیم داد.
با ما باشید….