تهران: نــــمایشــگاه دائمـــی، یــــافت آبــــادشرقـــــی، بلـــــوار معلم    |    تماس :587 42 666-021    |    0614 320 0912

ژوئن 6, 2023 2:31 ق.ظ

آموزش تخصصی تعمیرات دستگاه چاپ بنر از سراسر ایران توسط تکنسین های متخصص و دوره دیده بصورت تئوری و عملی …

 

 

 

 

 

 

 

 شرکت بازرگانی پارسا دوره ای را تحت عنوان آموزش تعمیرات دستگاه چاپ بنر برگزار خواهد کرد که میتواند بسیار اتفاق نوین و مفیی برای علاقه مندان به صنعت چاپ باشد . توضیحاتی در خصوص برگزاری این دوره آموزشی خواهیم داد که حتما آن را مطالعه فرمایید و در صورت نیاز اقدام کنید تا بتوانید در این دوره شرکت کنید . 

در کشور ایران بسیاری از معاملات دستگاه بنر بصورت دست دوم صورت میگیرد زیرا قیمت دستگاه چاپ بنر آکبند نسبت به دست دوم تفاوت بسیار بالایی دارد بنابراین فروش دستگاه چاپ بنر دست دوم بالاتر از دستگاه آکبند است به همین دلیل تعمیرات و خدمات پس از فروش مهمترین عامل برای انجام خرید و فروش است و میتواند شغلی پر درامد و همچنین آینده بسیار خوبی داشته باشد . 

بسیاری از افراد نا آشنا با صنعت چاپ از اسم و کارایی دستگاه بنر وحشت میکنند و فکر میکنند کار کردن و یادگیری کار با این دستگاه بسیار پیچیده است ، لازم است قبل از هرچیزی برای اینکه بتوانید بهتر تصمیم بگیرید توضیح کاملی در ارتباط با دستگاه چاپ بنر یا (larg format printing ) بدهیم تا متوجه بشوید که این دستگاه چقدر ساده و چقدر پرکاربرد است .

معنی (larg format printing ) یعنی دستگاه پرینت بزرگ که همین معنی اسم باعث میشه ما متوجه بشویم که دستگاه چاپ بنر همان دستگاه پرینتر است فقط در ابعاد بزرگتر ،دستگاه بنر مانند دستگاه پرینتر بسیار ساده و مقرون به صرفه هست . کارکردن نیز با دستگاه بسیار سهل و آموزش آن بسیار سادست بطوریکه اگر فردی کاملا نا آشنا باشد به صنعت چاپ و هیچ گونه شناختی نداشته باشد میتواند در کمتر از 4 ساعت با دستگاه کار کند .

برای کار کردن با دستگاه بنر و اپراتوری آن بیشتر کار ما با کامپیوتر است و کمتر با دستگاه کار داریم زیرا دستگاه فرمان چاپ را از سیستم کامپیوتر میگیرد و خود بصورت اتوماتیک عملیات چاپ را انجام میدهد . دستگاه چاپ بنر دارای قطعاتی اصلی می باشد که احتیاج نیست کامل آنها را یاد بگیریم و بخوایم بصورت تخصصی آنها را بشناسیم زیرا بسیاری از این قطعات کار خود را اتوماتیک وار انجام میدهند و نیازی به دخالت ما نیست ولی دانستن وظیفه کارایی قطعات میتواند به ما در تشخیص خرابی دستگاه و پیدا کردن ایراد های دستگاه کمک بسزایی بکند .

دستگاه چاپ بنر شامل قطعات  میباشد :

  1. برد : هر دستگاهی با برد مخصوص خود کار میکند که این برد به وسیله دانگل ، کابل ، فیبر نوری و … به سیستم کامپیوتر متصل میشود تا بتوانیم ارتباط بین دستگاه چاپ بنر و دستگاه کامپیوتر را برقرار کنیم که در بعضی دستگاه ها شامل دو تکه برد ( مین برد و برد کریج ) میباشد و در برخی دستگاهها شامل سه عدد برد یا بیشتر میشود . نرم افزار و هد و موتور دستگاه را برد های دستگاه تعیین میکنند .
  2. موتور : موتور دستگاه بنر نیز وظیفه بسیار مهمی دارد که در برخی دستگاهها پاناسونیک ژاپن و در برخی چینی میباشد که وظیفه حرکت کریج برد و قسمتهای حرکتی دستگاه را برعهده دارد که میتواند تعداد آن در دستگاهها از 2 عدد به بالا باشد که در محور x و y حرکت میکند .
  3. نوار چاین : این تسمه و نوار وظیفه حرکت کریج برد را برعهده دارد که داخل آن شلنگ ها و سیم قرار دارد که بوسیله قطعات پلاستیکی روی آن پوشیده شده .
  4. پلیت : پلیت صفحه آهنی است که جای هد ها در آن تعبیه شده و محل نگهداری هد هاست که با فاصله بسیار کمی با صفحه چاپ قرار میگیرد که هر پلیت برای هد مخصوص خودش است .
  5. نوار اینکودر : نوار اینکودر نواریست که کریج برد میتواند بوسیله آن اندازه چاپ دلخواه را متوجه شود .
  6. پمپ : پمپ قطعه ای است که وظیفه رساندن رنگ از داخل دبه رنگ را به سر هد دارد که هر رنگ یک پمپ مخصوص خود را دارد که در بعضی از دستگاهها کوپک و در بعضی بزرگ هستند 
  7. مگنت : مگنت به تعداد پمپ و رنگ است که وظیفه تسویه رنگ قبل از رساندن آن به سر هد دارد .
  8. شلنگ : شلنگ های 4 یا 5 رشته که هر رشته برای یک رنگ است و وظیفه آن انتقال رنگ از داخل دبه رنگ به سر هد است. 
  9. هد : قطعه اصلی دستگاه چاپ بنر هد است که خروجی چاپ و کیفیت و سرعت چاپ به مدل و سلامت هد بستگی دارد که تعداد و آن 4 ، 6 ، 8 ، 12 ، 16 هستش و مدل های مختلفی از قبیل : هد کونیکا ، هد زار ، هد سیکو ، هد اپسون و … دارد. 
هد کونیکا دستگاه چاپ بنر
هد کونیکا

توضیحات بالا میتواندباعث شود شناختی نسبی به دستگاه چاپ بنر ،کارکرد آن و نحوه چگونگی چاپ  قبل از دوره آموزش تخصصی به شما بدهد که کمک زیادی در دوره آموزشی به شما میکند .

برای ثبت نام در دوره های آموزشی تعمیرات تخصصی دستگاه چاپ بنر با شماره های شرکت واحد آموزش تماس بگیرید.

دستگاه چاپ بنر

نکته مهم این است که افرادی که در این دوره ها شرکت کنند میتواند در خود شرکت بنا بر توافق طرفین مشغول به کار شوند .