تهران: نــــمایشــگاه دائمـــی، یــــافت آبــــادشرقـــــی، بلـــــوار معلم    |    تماس :587 42 666-021    |    0614 320 0912

می 28, 2023 12:21 ب.ظ

در این مطلب قصد داریم نکات به خصوصی که در نرم افزار فتوشاپ وجود دارد و در طراحی قبل از چاپ با دستگاه چاپ بنر مورد اهمیت واقع می شود مواردی را بیان کنیم.

دستگاه چاپ بنر

همان طور که قبلا ذکر کردیم تنها کیفیت و سرعت چاپ و همچنین جوهری که برای دستگاه چاپ بنر استفاده می گردد مورد اهمیت نمی باشد بلکه نوع طراحی و کیفیت طراحی و محتوای موجود در آن نیز مورد اهمیت واقع می شود.

به همین دلیل در این مطلب قصد داریم نکاتی که در نرم افزار فتوشاپ برای چاپ وجود دارد را برای شما ذکر کنیم از همین روی بهتر است نکات مربوط به طراحی را قبل از چاپ با دستگاه چاپ بنر به خوبی بشناسید و بتوانید یک طراحی خوب را برای بنر ارائه دهید.

CMYK یک ترکیب رنگی می باشد که از آن برای دستگاه چاپ بنر استفاده می شود و پنتون هایی که در برنامه ی فتوشاپ هستند به آن تبدیل خواهند شد. این پنتون ها با پنتون های شبیه به آن که در رنگ های rip یا موضعی هستند فرق می کند. رنگ های موضعی در برنامه ی فتوشاپ Rip هستند. استفاده از rip ها در رنگ های موضعی برای دستگاه چاپ بنر خود نیز موجب می شود تا رنگ ها دارای دوام و پایداری بهتری باشد.

این نکته نیز قابل ذکر است که رنگ هایی که از آن ها به عنوان rip ذکر خواهیم کرد جدای از ترکیبات اصلی رنگی CMYK می باشد و در صورتی که چندین مرکب دستگاه چاپ بنر با یکدیگر ترکیب گردند این رنگ نیز به وجود خواهد آمد. رنگ های مختلفی برای رنگ های rip موجود می باشد که شامل رنگ های طلایی و یا نقره ای می باشد. ابتدا در نرم افزار فتوشاپ محلی که قصد رنگ آمیزی آن را دارید مشخص نموده آنگاه با انتخاب گزینه ی channels در پنل برنامه و انتخاب گزینه ی new spot channel می توانید از مقدار 100 بودن solidity اطمینان گردید.

در صورتی که فایل طراحیتان را که با فتوشاپ و با استفاده از این گزینه ذخیره سازی کرده اید این موضوع قابل ذکر است که تنها با پسوندهای pdf و tiff و dsc قابل ذخیره سازی می باشد.

قیمت دستگاه چاپ بنر