تهران: نــــمایشــگاه دائمـــی، یــــافت آبــــادشرقـــــی، بلـــــوار معلم    |    تماس :587 42 666-021    |    0614 320 0912

ژوئن 6, 2023 3:56 ق.ظ

نکته هایی در خصوص ترکیب رنگ C,M,Y,k و به کار بردن رنگ های موضعی در برنامه ی فتوشاپ در مطلب قبل به طور مختصر نیز شرح داده شد. در این مطلب قصد داریم تعدادی از اصطلاحات چاپی را به شما معرفی کنیم که در عملیات چاپی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه چاپ بنر

امروزه اکثر طراحان بر روی انواع مدیاهای مختلف برای طراحی به خصوص چاپ دیجیتال فعالیت های مختلفی را انجام می دهند. اصطلاح به خصوصی برای طراحی چاپی وجود دارد که در اینجا به آن خواهیم پرداخت.

نکته ای که در اینجا وجود دارد آن است که هر طراح چاپی بایستی با نحوه ی کار دستگاه چاپ بنر و حتی اصطلاحات مربوط به آن نیز آشنایی لازم و کافی را داشته باشد و به خوبی درک کند که یک دستگاه چاپی به چه صورت کار می کند. دانستن اصطلاحات چاپی می تواند به طراح کمک کند تا به راحتی کار طراحی را انجام داده و بنر را به بهترین صورت و مناسب ترین شکل طراحی نماید.

DPL

یکی از اصطلاحات چاپی برای دستگاه چاپ بنر dpl می باشد که از این کلمه برای کیفیت چاپ نبز استفاده می شود. Dpi همان نقطه بر اینچ است که در طراحی بسیار کاربردی می باشد. بسیاری از دستگاه های چاپی نقاط کوچکی را در واحد اینچ بر مربع بر روی تصاویر چاپی ایجاد می کردند که این خود عامل به وجود تصویر مورد نظر می شود و در صورتی که این نقاط چاپی بیشتر گردد آنگاه کیفیت عکس نیز بالاتر خواهد رفت. به دلیل آن که به خوبی می تواند جزئیات بیشتری را در این زمینه نشان دهد.

تعداد نقاط چاپی در هر dpi که قابل مسلح با چشم باشد بسیار محدود است. به همین منظور بسیاری از کارهای چاپی که با دستگاه چاپ بنر انجام می شوند دارای کیفیت 300 یا 600dpi خواهند بود که باز هم می توان گفت به چاپگر مورد استفاده و نوع کاغذ آن نیز وابسته می باشد.

قیمت دستگاه چاپ بنر