تهران: نــــمایشــگاه دائمـــی، یــــافت آبــــادشرقـــــی، بلـــــوار معلم    |    تماس :587 42 666-021    |    0614 320 0912

می 28, 2023 12:42 ب.ظ

 اهمیت جوهر و کاغذ سابلیمیشن

در دستگاه چاپ پارچه ( سابلیمیشن ) علاوه بر موضاعتی که قبلا توضیح داده شده مانند اهمیت هد و برد و …. موضوع مهم و مورد اهمیت دیگه ای که نقش اساسی در کیفیت و سلامت دستگاه دارد موضوع مرکب و کاغذ است . در درجه اول میخواهیم در ارتباط با جوهر سابلیمیشن توضیحاتی مفصل بدهیم تا برای ما ابهاماتی که در این نوع دستگاه ها وجود دارد را برطرف نماییم .

جوهر سابلیمیشن در دستگاه های چاپ پارچه سابلیمیشن متفاوت از جوهر های پرینتر های اپسون مخصوص سابلیمیشن است یکی از رایج ترین اشتباهاتی که رخ می دهد همین موضوع است که بسیاری برای دستگاه چاپ پارچه خخود از جوهر های پرینتر استفاده میکنند چون از لحاظ قیمت بسیار پایین تر از قیمت جوهر سابلیمیشن عریض است . علت اینکه در تمامی دستگاههای چاپی مرکب ها متفاوت هستند و بصورت انحصاری استفاده می شوند داشتن غلظت های متفاوت با همدیگره است چون هر هد از لحاظ میزان پاشش با هد های دیگخ متفاوت است باید غلظت رنگ ها هم متناسب با هد باشد به همین دلیل استفاده جوهر غیر متناسب باعث گرفتگی و در موارد بسیار زیاد باعث سوختن هد می شود .

مشکل دیگه در ارتباط با جوهر و مرکب های دستگاههای چاپ موضوع برند محصول است چون تمامی مرکب ها و جوهر ها وارداتی است کیفیت های متفاوتی دارند که در دستگاه چاپ سابلیمیشن تاثیر بسیار بالایی روی برگردوندن کار روی پارچه را دارد بسیار از مشتریان اعتراضی که از دستگاه خود دارند را نمی دانند که اصلا ربطی به دستگاه ندارد بلکه کاملا ایراد از کیفیت مرکب خودشون هست اگر مرکب مرغوب باشد و دارای کیفیت بالایی باشد هم از لحاظ میزان استفاده مرکب صرفه جویی می شود و هم کیفیت بالایی روی برگردوندن پارچه برخوردار است .

مورد بعدی که بسیار مهم است اینست که در مرکب تاریخ مصرف بسیار اهمیت دارد یعنی ممکن است مرکب آبند و پلمپ تاریخ مصرف گذشته باشد و تمامی هد های دستگاه را کاملا از بین ببرد ومشکل این قضیه ادر اینجاست که این مورد قابل تشخیص برای هیچ کس نیست و تنها راه جلوگیری از این مورد شناخت فروشنده و اطمینان داشتن به مرکب های شرکت توزیع کننده است چون هرچه شرکت فروشنده قوی تر باشد احتمال موندن مرکب و فاسد شدن آن کمتر می شود .

و اما مورد کاغذ بر خلاف دستگاه چاپ بنر که دیا تاثیر آنچنانی روی چاپ و کیفیت ندارد ولی در دستگاه سابلیمیشن چون کاغذ باید بوسیله پرس و یا کلندر منتقل بشه روی پارچه مورد نظر تاثیر مستقیم روی کار ما خواهد داشت . کاغذ هم مانند مرکب دارای تنوع بسیار زیادی است و همچنین دارای گرم های متفاوتی است و اگر کاغذ مرغوب باشد میزان جوهر کمتری استفاده می کند و چاپ برگردون شارپ و با کیفیتی را ارائه میدهد .

بازرگانی پارسا در زمینه دستگاه چاپ سابلیمیشن و چاپ پارچه مستقیم میتواند کمک بسیار زیادی را به متقاضیان امر دهد زیر صفر تا صد این پروسه را در دست دارد از دستگاه چاپ تا کلندر و تولید پرس را می تواند با قیمت و شرایط بسیار مناسبی ارائه دهد