تهران: نــــمایشــگاه دائمـــی، یــــافت آبــــادشرقـــــی، بلـــــوار معلم    |    تماس :587 42 666-021    |    0614 320 0912

می 28, 2023 1:39 ب.ظ

 

معرفی برند های دستگاه کپی

 در ایران به علت تفاوت‌های زیاد قیمت ماشین و دستگاه های فتوکپی آکبند با دست دوم یا استوک بیشترین مصرف را دستگاه فتوکپی استوک یا دست دوم به خود اختصاص داده است. در اینجا قصد داریم چند نمونه از برندهایی که در ایران از نظر قیمت، کارایی و پشتیبانی قطعه مطرح میباشند را بررسی کنیم.

دستگاه کپی شارپ : تقریبا شناخته ترین برند در ایران شارپ میباشد. محصولات شارپ تقریبا جزء اولین دستگاه‌هایی بود که به ایران آمد و امروزه مدل‌هایی نظیر 450 و 350 بصورت استوک وارد شده است که بسیاردستگاه‌های کم نظیری میباشند که نظر مشتریان خود را جلب کرده‌اند. نکته‌ای که وجود دارد این است که دستگاه فتوکپی شارپ برای کارهای تکثیر زیاد توصیه نمی‌شود.

دستگاه کپی آفیشیو ( ریکو ) : دستگاه فتوکپی آفیشیو در آمار جهانی رتبه اول را نسبت به برندهای دیگر به خود اختصاص داده است. زیرا محصولات و دستگاه‌های این برند معروف تقریبا از بهترین‌ها و مناسب ترین ماشین های فتوکپی برای کارهای تکثیر میباشد. زیرا قطعات این دستگاه نسبت به دستگاه‌های هم ردیف خودش بسیار مناسب تر و ارزانتر است و به همین علت تقریبا 90 درصد دفاتر فنی از این دستگاه برای کارهای تکثیر خود استفاده میکنند.

 دستگاه کپی توشیبا : دستگاه های فتوکپی برند توشیبا مناسب برای کارهای کم و شرکت هایی با حداقل مصرف کپی میباشد و مشکل اساسی توشیبا گران بودن، کمبود قطعات و تکنسین میباشد. به علت این ضعف بزرگ در رقابت با برند ریکو و شارپ بسیارعقب مانده و در ایران در مقیاس با دستگاه کپی ریکو و یا شارپ رتبه بسیار ناچیزی دارد.