تهران: نــــمایشــگاه دائمـــی، یــــافت آبــــادشرقـــــی، بلـــــوار معلم    |    تماس :587 42 666-021    |    0614 320 0912

می 28, 2023 1:09 ب.ظ

این بار در این مطلب قصد داریم درباره ی اصطلاح دیگری از دستگاه چاپ بنر که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد مواردی را بیان کنیم که به آن CMYK گفته می شود و اصطلاحی کاملا شناخته در دستگاه بنر می باشد که به خصوص در طراحی یسیار مورد استفاده قرار می گیرد. 

 

دستگاه چاپ بنر

در واقع CMYK شامل چهار رنگ بسیار اصلی می باشد که به آن صفحه هم گفته می شود و برای جوهرهای دستگاه چاپ بنر مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع می توان گفت امروزه بسیاری از بنرهایی که با دستگاه چاپ بنر چاپ می گردند و یا مجلات و بروشورها و روزنامه ها و کارت هایی که مخصوص به کسب و کارهای گوناگون می باشند از مدل رنگی CMYK استفاده می کنند.

شاید این موضوع برایتان قابل توجه باشد که بدانید حروفی که برای CMYK مورد استفاده قرار می گیرد به چه علت می باشد و هرکدام نشانگر چه چیزی می باشد و یا بهتر بگوییم به چه رنگی اشاره خواهد کرد.

هر حرفی که برای ترکیب CMYK در دستگاه چاپ بنر به کار می رود دارای یک رنگ است که در فرآیندهای گوناگونی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

Cyan: آبی

Magenta: قرمز

Yellow: زرد

Black: سیاه

در صورتی این که این چهار رنگ با یکدیگر ترکیب گردد و یا مخلوط شوند آنگاه رنگ های مختلفی به وجود خواهد آمد که می توان گفت این چهار رنگ اصلی به عنوان رنگ پایه برای دستگاه چاپ بنر به کار می رود.

هر رنگ CMYK دارای چنین مقادیری می باشد که در اینجا به آن میپردازیم.

C=100 , M=53 , Y=0 , K=47 که هر رنگی که در این ترکیب وجود دارد دارای ارزش می باشد حتی اگر دارای مقدار 0 باشد.

در صورتی که بخواهید بنر چاپی شما به بهترین صورت و دقیق ترین حالت ممکن به چاپ برسد، بهتر است قبل از آماده سازی آن برای چاپ فایل و رنگ آن را به CMYK تبدیل کنید. در صورتی که از این ترکیب رنگی برای کارهای چاپی خود استفاده نمائید آنگاه خواهید توانست بنر خود را به دقیق ترین صورت و زیبایی به نمایش در بیاورید و کار چاپی شما دارای نظم و دقت خاصی خواهد شد.

قیمت دستگاه چاپ بنر