تهران: نــــمایشــگاه دائمـــی، یــــافت آبــــادشرقـــــی، بلـــــوار معلم    |    تماس :587 42 666-021    |    0614 320 0912

ژوئن 6, 2023 3:58 ق.ظ

شبه بنر توسط ایران ساخته می‌شود و با توجه به کمیاب بودن و یا قیمت بسیار بالای بنرهای چینی می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی باشد.

مراحل تولید شبه بنر و یا در اصطلاح الیاف در هم تنیده شده، شبیه به تولید بنر می‌باشد و تنها تفاوت آن در داشتن نمونه ایرانی است. در واقع می‌توان گفت که هسته اولیه آن از جنس الیاف صنعتی است که با اصولی خاص در هم تنیده شده‌اند و داشتن PVC در چاپ پذیری بهتر شبه بنر نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند.

دستگاه چاپ بنر

تفاوت شبه بنر با بنر

از مشکلات رایج بنرهای چینی می‌توان به عدم چاپ پذیری و همچنین داشتن خطای متراژ اشاره کرد که البته با گذشت زمان این مشکلات بهبود یافته است و روز به روز کیفیت آن‎ها رو به بهبود است. شبه بنر قیمتی مناسب‌ تر نسبت به بنر دارد زیرا تولید داخل کشور است و نیازی به واردات ندارد. دوام بسیار بالاتر در مقایسه با بنر، کیفیت چاپ بالا و مقاوم بودن در برابر شرایط محیطی مانند باران، آفتاب و غیره، از ویژگی‌های منحصر به فرد آن است.

 از جمله مهم‎ترین تفاوت میان شبه بنر ایرانی با بنر چینی این می‌باشد که PVC در دو طرف بنرهای چینی به کار رفته است و الیاف کمتری دارد و به همین دلیل مقاومت کمتری در برابر پارگی و آسیب دیدن از خود نشان می‌دهد اما بنر ایرانی مقاومت بسیار بالایی دارد و امکان آسیب دیدن آن‎ها بسیار کم است .

تفاوت نانو بنر و شبه بنر

جنس نانو بنرها از پارچه‎های دستمال مانند بسیار نازک می‌باشد و شبیه به دستمال‎هایی می‌باشند که برای تمیز کردن زیر هد مورد استفاده قرار می‎گیرند، دارای وزن بسیار سبک هستند و اندازۀ آن حدود 130  گرم متر مربع است.  از جمله تفاوت این دو می‌توان به داشتن مقاومت و دوام بالاتر شبه بنرها اشاره کرد و همچنین می‌توان گفت که وزن شبه بنرها 350 گرم متر مربع است که در مقایسه با نانو بنر وزن بیشتری دارد.