تهران: نــــمایشــگاه دائمـــی، یــــافت آبــــادشرقـــــی، بلـــــوار معلم    |    تماس :587 42 666-021    |    0614 320 0912

ژوئن 5, 2023 5:01 ب.ظ

تابلوهایی که دارای لامپ و نور مهتابی هستند، مانند بيلبوردها، تابلوهای سر در مغازه‎ها و فروشگاه‎ها برای ساخت آن‌ها از متریالی به اسم فلکس يا به عبارت درست‌تر فلکسی فیس استفاده شده است.

فلکس دارای دو نوع چينی و كره‌ای است که معمولا نوع چينی 18 انس و نوع كره‎ای آن  20 انس مي‌باشد. توجه داشته باشید که 34 گرم را معادل یک انس در نظر می‌گیرند.

دستگاه چاپ بنر دست دوم

بنر دارای چه مدل‌هایی می‌باشد

بنر نيز دو مدل چينی و كره‌ای داشته و هر دو نوع آن بین 8 تا سيزده انس گراماژ دارند، مدل كره‌ای آن كيفيت چاپ بالاتر و مقاومت بیشتر در مقابل مدل چينی آن دارد، اما این نکته را نیز مد نظر داشته باشید که نوع دستگاه چاپ نيز برای داشتن كيفيت چاپ بالا نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند و تنها استفاده از بنر كره‌ای نمی‌تواند كيفيت کار شما را بالا ببرد. به منظور استفاده معمولی از بنرها، معمولا با ده انس چاپ مي‌شوند ولی اگر قرار است که نور از جلو به آن تابیده شود مانند استفاده در سر در فروشگاه‌ها، بهتر است از بنر سيزده انس استفاده شود. به شدت به شما توصیه می‌شود که برای انتخاب مناسب حتما با تابلو ساز خود مشورت کنید تا صحیح‌ترین گزینه را به عنوان انتخاب خود داشته باشید.

تفاوت فلکس و بنر

متريال فلکس جنسی دارد كه قادر است نور را از خود عبور دهد، این در حالی است كه بنرها اين خاصیت را ندارند و باید برای بهتر دیده شدن آن‌ها در انواع محیط‌ها، نور از سمت جلو به آن‌ها تابانده شود.

دستگاه چاپ بنر

به دلیل وجود لامپ مهتابی در داخل تابلویی با متریال فلکسی، باید مقداری تیره‎تر از بنرها چاپ شوند، به دلیل اینکه در هنگام روشن شدن مهتابی در شب، کار چاپ شده بی حال و بی رنگ و رو جلوه نکند.