تهران: نــــمایشــگاه دائمـــی، یــــافت آبــــادشرقـــــی، بلـــــوار معلم    |    تماس :587 42 666-021    |    0614 320 0912

ژوئن 6, 2023 2:07 ق.ظ

انتخاب شغلی به نام تکنسین دستگاه کپی:تعمیرات دستگاه
تکنسین کیست؟
در ابتدا بهتر است تکنسین دستگاه کپی را به شما معرفی کنیم. حتما شما زمانیکه دستگاههای کپی و یا دستگاه چاپ بنر به مشکل میخورد مشاهده کرده اید که کاربران با افرادی تماس گرفته و حتی الامکان سعی می کنند غیر حضوری مشکل را حل کنند ولی زمانی که این مشکل به راحتی حل نشود مجبور می شوند در محل حضور پیدا کرده و با باز کردن دستگاه، مشکل که پیش آمده را بر طرف نمایند. به این افراد که بسیار کارآمد و فنی می باشند تکنسین دستگاه کپی و یا تکنسین دستگاه بنر گفته می شود.شرکتهایی که کالای خود را به فروش می رسانند وظیفه ی خدمات پس از فروش ان کالا را به عهده دارند فروشندگان دستگاههای کپی نیز برای یکی از خدمات پس از فروش خود از تکنسینها استفاده می کنند و به ظور منظم وی را برای سرویس و نگهداری، اسمبل کردن، نصب نرم افزار، تعمیر، ترمیم، تعویض و در کل خدماتی که باعث می شود دستگاه در آینده کمتر به مشکل بخورد را انجام می دهند.
شما برای مهارت کسب کردن در این شغل احتیاج به طی کردن مراحلی را دارید که اطلاعات خود را بالا برده تا بتوانید در کنار تجربیاتی که در این شغل کسب می کنید یک تکنسین حرفه ای شوید.
مرحله اول:
کسب مهارتهای الکترونیکی و مکانیکی جزو کارهایی است که در مرحله ی اول شما باید انجام دهید که اگر هنوز دانش آموز هستید می توانید با انتخاب رشته ی مناسب پایه های خود را قوی کنید و اگر نه می توانید با شرکت در کلاسهای فنی و حرفه ای و دریافت مدرک معتبر به این مهارتها دست پیدا کنید.
مرحله ی دوم:
گواهینامه های مورد نیاز:
با توجه به اینکه مدیران شرکتها تمایل بیشتری به جذب افراد با مدارک مشخص هستند بهتر است شما نیز با شرکت در کلاسهایی که جدا از بالا بردن دانش شما با ارائه ی مدرکی که به شما می دهد باعث بالا رفتن رتبه و وجهه ی کاری شما نیز می گردد.در این مقاله شما را با چند گواهینامه آشنا می کنیم
-گواهینامه ی بین المللی (ETISC) که مربوط به تکنسینهای خبره می باشد که چندین مدرک به شما ارائه می دهد.1: CET کارشناس الکترونیک 2: ESA کارشناس سیستمهای الکترونیکی 3: CSR خدمات مشتریان.آزمون ESA دارای 4 بخش می باشد (AC-DC-نیمه هادی و منطق دیجیتال)
-گواهینامه CompTIA PDI این آزمون شما را در زمینه های اسکن، رنگ،ابزارهای دستگاهها، تجهیزات و …مورد سنجش قرار میدهد