تهران: نــــمایشــگاه دائمـــی، یــــافت آبــــادشرقـــــی، بلـــــوار معلم    |    تماس :587 42 666-021    |    0614 320 0912

اکتبر 2, 2023 11:46 ق.ظ

این نوع مدل از هدها از نظر کدگذاری به انواع مختلفی نیز تقسیم می شوند که می توان آن را به انواع F186000 تقسیم بندی نمود.

دستگاه چاپ بنر

این نوع مدل از هدها کاملا سازگار با جوهرهای (solvent-based, water-based) می باشند و حتی می توان هد اپسون که برای دستگاه چاپ بنر استفاده می گردد را به انواع F87000, F86000 و F18000 (جوهر سابلیمیشن) تقسیم بندی نمود.

هد dx7 با انواع مختلفی از جوهرها نیز سازگاری دارد و همچنین از تکنولوژی هد Piezo نیز بهره می گیرد که با توجه به اصلاحات داخلی که برای این نوع هد به وجود آمده و همچنین استفاده از نازل های 4.2pl موجب شده است تا سرعت آن بالاتر از هد dx5 باشد.

شرکت اپسون هدهای خود را به صورت رمزگذاری شده تولید می کند، به همین منظور دو نسخه از هدهای Dx5/7 برای این کار وجود دارد:

1- ارائه هد به صورت رمزگذاری نشده که هزینه ی آن بسیار بالا می باشد.

این نوع هد تنها مناسب برای دستگاه های چاپ لارج فرمت می باشد.

2- ارائه هد به صورت رمزگذاری شده که به نسبت ارزان تر می باشند.

در صورتی که برای دستگاه چاپ بنر به طور مستقیم استفاده شود، امکان خطا برای آن وجود دارد. شرکت اپسون این نوع از مدل هد را با استفاده از chip-board ساخته است که کاملا کاربردی برای هدهای رمزگذاری شده می باشد. در واقع بدین صورت می توان بیان کرد که با استفاده از این نوع هدها، یک کامپیوتر برای هر هد استفاده می شود که این روش برای چاپگرهای A-starjet نیز مورد استفاده قرار میگرفته است.

امکان دارد برای کاربرانی که از هد اپسون برای دستگاه چاپ بنر خود استفاده می کنند این سوال پیش بیاید که به چه دلیل این برند، هدهای خود را به صورت رمزگذاری شده ارائه می دهد. با توجه به بالا بودن هزینه ی هد اپسون، شرکت های چینی و بسیاری از مردم، اقدام به خرید دستگاه های چاپگری نمودند که می تواند کاغذی با حدود 40 تا 60 سانتی متر را به وسیله ی این نوع هد به چاپ برساند و بدون اینکه بخواهند از این دستگاه چاپ استفاده ی دیگری نمایند، از هد آن به صورت جداگانه استفاده می کنند. یکی از مهم ترین دلایل آن این بود که این نوع هد قیمت آن در چاپگرهای مختلف ارزان تر از خرید هد به تنهایی بود، بنابراین این شرکت تصمیم گرفت که با استفاده از chip-board هدهای خود را به صورت رمزگذاری شده ارائه دهد.