تهران: نــــمایشــگاه دائمـــی، یــــافت آبــــادشرقـــــی، بلـــــوار معلم    |    تماس :587 42 666-021    |    0614 320 0912

سپتامبر 25, 2023 6:00 ق.ظ

آیا با تنظیمات Bleed آشنایی دارید؟ آیا اصطلاح bleed را برای چاپ با دستگاه چاپ بنر شنیده اید؟ آیا می دانید bleed به چه مواردی اشاره خواهد داشت؟

دستگاه چاپ بنر

به طور قطع کسانی که با دستگاه چاپ بنر به طور حرفه ای کار می کنند با این اصطلاح نیز آشنایی دارند و می دانند در چه مواقعی از آن استفاده می شود. به همین دلیل قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم.

به طور معمول بیشتر دستگاه های چاپ از جمله دستگاه چاپ بنر برای چاپ نیاز به حاشیه دارند و در صورتی که حاشیه ای برای چاپ تعریف نگردد امکان دارد بنر یا کاغذ در نهایت به خوبی چاپ نشود و خروجی مناسبی نداشته باشد. در واقع تنظیم نمودن حاشیه به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید فایل چاپی خود را به صورت دقیق تری تنظیم نمائید و آن را آماده ساری برای چاپ نمائید.

اگر حاشیه ی چاپ به درستی تنظیم گردد آنگاه عملیات چاپ به وسیله ی دستگاه چاپ بنر به درستی انجام خواهد شد و براساس حاشیه ای که تنظیم شده است کاغذ بریده خواهد شد و همین عامل موجب می شود که رنگ به صورت دقیق تری تولید گردد.

یکی از موارد بسیار مهمی که در چاپ از اهمیت بالایی برخوردار است حاشیه می باشد که استفاده از آن نه تنها در چاپ با دستگاه چاپ بنر کاربرد دارد بلکه در دیگر دستگاه های پرینتر هم کاربرد فراوانی دارد. حاشیه باعث ایجاد فضای کوچک تر در اطراف چاپ خواهد شد. به همین منظور در صورتی که قصد چاپ یک عکس را بر روی یک پوستر یا بنر داشتید، با استفاده از حاشیه گذاری این امکان وجود خواهد داشت تا تصاویر دقیقا مطابق با اندازه ی عکس بریده شود و هرگونه تغییراتی که در چاپ به وجود بیاید که موجب خطا در آن گردد امکان دارد دیگر قابل بازگشت نباشد.

نکته ای که قابل ذکر است آن است که مشخصه های حاشیه در دستگاه های چاپ مختلف، متفاوت می باشد. بنابراین توصیه خواهیم کرد از حاشیه های بیشتر از اندازه ی 2.1 یا 3 سانتی متری برای چاپ استفاده کنید.

نرم افزار adobe indesign یکی از نرم افزارهای بسیار معروف برای طراحی می باشد که می توانید به راحتی از آن برای خاموش یا روشن کردن حاشیه (bleed) کنترل این مراحل را به دست بگیرید.

قیمت دستگاه چاپ بنر