تهران: نــــمایشــگاه دائمـــی، یــــافت آبــــادشرقـــــی، بلـــــوار معلم    |    تماس :587 42 666-021    |    0614 320 0912

می 28, 2023 1:25 ب.ظ

قبل از آمدن دستگاه بنر، شرکت‎های تبلیغاتی با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کردند. حتی سر در مغازه‎ها را به صورت دستی می‌نوشتند.

قبل از آمدن دستگاه بنر، شرکت‎های تبلیغاتی با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کردند. حتی سر در مغازه‎ها را به صورت دستی می‌نوشتند. امروزه با ظهور این وسیله، طرح‎های تبلیغاتی با بهترین کیفیت و با نهایت سرعت به چاپ می‎‌رسند.

دستگاه چاپ بنر

تبلیغات چاپی به چندین دسته تقسیم می‌شوند، یکی از آن‎ها از نوع کاغذی می‌باشد که در اختیار عموم قرار می‌گیرد و دارای سایز چاپی کوچک است. یک نوع دیگر از این تبلیغات به صورت چاپ بر روی کتد لمینت‌ها می‌باشد و برخی دیگر لارج فرمت‎ها هستند. در این میان دستگاه بنر یکی از پرکاربردترین وسیله‌های لارج فرمت برای تبلیغات شناخته شده است و طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است.

دلیل عدم استفاده از دستگاه بنر OUTDOOR در محیط‌‎های داخلی

کار با این وسیله ساده نمی‌باشد و دارای محدودیت‎هایی است. به عنوان نمونه باید در مکان‎هایی مورد استفاده قرار گیرد که مسکونی نباشد زیرا جوهر این وسایل دارای بویی نامطبوعی هستند و باعث ایجاد مشکلاتی برای سایرین می شوند. به همین علت طبق دستور شهرداری چاپخانه‌ها باید در خارج از شهرها به فعالیت خود ادامه دهند.

این دستگاه‎های بنر چاپ‎های OUTDOOR می‎زنند. بر این اساس به دو دلیل در تبلیغات داخلی نباید از بنر استفاده شود:

 یکی از دلایل قابل ذکر در این زمینه، کیفیت می‌باشد زیرا بافت‎های به کار رفته در پارچه بنر مشخص است و فقط برای دیده شدن از دور مناسب هستند، در نتیجه با کاغذهای دیواری که برای زیبایی می‌باشند و باید از نزدیک دیده شوند، متفاوت است.  
از یکی دیگر از این دلایل همانطور که گفته شد، می‎توان به بوی رنگ و جوهر اشاره نمود که دارای بوی مناسبی نیستند و باعث ایجاد مشکلات تنفسی در افراد می‌شوند. در نتیجه تحت هیچ شرایطی در محیط‌های بسته نباید از کاغذ دیواری‎ها و یا استیکرهایی که توسط دستگاه بنر به چاپ رسیده‌اند، استفاده نمود، اگر با دستگاه اکوسالونت و توسط جوهر بدون ضرر چاپ شده باشند، استفاده از آن‌ها ممانعتی ندارد.