دستگاه چاپ پارچه

دستگاه چاپ پارچه

دستگاه چاپ پارچه

چاپ  نقش و نگار روی پارچه از دیرباز یکی از خواسته های همه ی افراد بوده است. در زمان های قدیم این کار تنها در کارخانه های تولید پارچه انجام می گرفت و خواست و سلیقه مشتریان در آن دخیل نبود. اکنون با روی کار آمدن دستگاه های جدید چاپ روی پارچه، امکان در نظر گرفتن سلیقه مشتریان و عملی کردن آن فراهم شده است.

در این روش مشتریان می توانند هر نوع تصاویری که مدنظرشان است با ارائه به مراکز چاپ پارچه دریافت کنند.

در دستگاه های چاپ پارچه برای انتخاب رنگ و طرح هیچ محدودیتی وجود ندارد. ساتن بهترین نوع پارچه برای چاپ محسوب می شود. قبل از چاپ باید تستی روی پارچه ها انجام بگیرد تا نحوه چاپ ومدت زمانی که پارچه باید در دستگاه بماند مشخص شود.

دستگاه چاپ پارچه تا عرض 160 سانتیمتر نیز قابلیت پذیرش پارچه را دارد. هزینه‌های چاپ پارچه نیز براساس متراژ و رنگ آن برآورد می شود.

انواع پارچه

اولین قدم در چاپ پارچه این است که در مورد آن پارچه شناخت کافی داشته باشیم، چون هر پارچه ای با توجه به جنس خود از یک نوع جوهر و فرایند مربوط به آن بهره مند خواهد بود.

انواع جوهر چاپ پارچه

در انتخاب جوهر نوع الیاف پارچه حرف اول را می زند و بر اساس اینکه الیاف مصنوعی یا طبیعی هستند نوع جوهر متفاوت است.

انواع جوهر

جوهر راکتیو، جوهر اسید، جوهر دیسپرز، جوهر پیگمنت، جوهر سابلیمیشن

بسته به نوع پارچه و الیاف آن، جوهرهای به کار رفته در دستگاه چاپ پارچه متفاوت هستند، جوهرهای راکتیو و پیگمنت از جوهرهای عمومی تر هستند که در در پارچه هایی با الیاف طبیعی، جوهر های سابلیمیشن و دیسپرز برای پارچه هایی با الیاف مصنوعی و پلی استر ی یا ترکیبی از الیاف طبیعی و مصنوعی استفاده می شوندو جوهرهای اسید برای پارچه هایی با الیاف ابریشمی و نایلونی مناسب است.

تجهیزات چاپ پارچه:

نوع ساختار پارچه برای به دست آوردن اطلاعات اولیه چاپ مهم است. در بیشتر موارد پارچه ها در ساختار خود گره یا بافت دارند و در بعضی موارد بدون بافت هستند که در این حالت چاپ را می توان با سیستم معمولی و تغذیه غلطکی با بهترین و بالاترین کیفیت انجام داد. چاپ روی پارچه های بافت دار سخت است و نیاز به کشیده شدن و احتمال سوراخ شدن پارچه وجود دارد.پس بهتر است برای این نوع پارچه ها بهتر است از دستگاه چاپ که به فرایند print blanket و sticky belt مجهز است استفاده کنید.

ویژگی های دستگاه چاپ پارچه

 • دقت چاپ تا 2880 dpi
 • چاپ به صورت مستقیم و با مدت ماندگاری بسیار بالا
 • جایگزین شدن با چاپ های سنتی و ظرافت آن
 • امکان چاپ باکیفیت روی تیشرتهای روشن، رنگی و تیره
 • به کار بردن تکنولوژی چاپ EPSON ژاپن
 • بدون نیاز به هر وسیله جانبی و بصورت مستقیم از طریق کامپیوتر

چگونگی عملکرد دستگاه چاپ پارچه

ابتدا پارچه یا لباس مورد نظر را روی میز قرار داده، سپس متن یا تصویر مورد نظر توسط کامپیوتر به دستگاه صادر می شود.

به کمک پرس حرارتی پس از چاپ می توان میزان ماندگاری آن را بیشتر کرد.

به کمک این دستگاه می‌توان روی انواع پیراهن، حوله، شلوارجین، پیش بند، ساک پارچه‌ای و سایر پارچه‌های نخ پنبه و کتان یا ترکیب پنبه و پلی استر نیز چاپ کرد.

جوهرهای باکیفیت بالای این دستگاه باعث شده است تا چاپ روی پارچه ماندگاری داشته باشد. و همچنین از جوهر سفید برای پارچه‌های تیره و رنگی استفاده می‌شود؛ تا قابلیت چسبندگی بالایی به پارچه دهد .

روش چاپ کاغذی تنها برای پارچه‌های پلی استری ماندگاری خوبی دارد اما با کمک این دستگاه می‌توان بر روی پارچه‌های نخ، پنبه و کتان یا ترکیب پلی استر یا پنبه، بدون نیاز به کاغذ چاپ‌های رنگی انجام داد.

چاپ دیجیتال

این روش چاپ با جوهر افشانی رنگ های مختلف بر روی پارچه انجام می شود. برای طرح های کوچک بر روی پوشاک شامل تیشرت ها، لباس های زنانه، پوشاک تبلیغاتی یا طرح های بزرگ از چاپ دیجیتال با نام اختصاری DGT استفاده می شود
به دلیل تمایل اکثر افراد به تبلیغات و چاپ نام تجاری شرکت ها بر روی مواد پلی استری به همین علت به این چاپ نیاز بیشتری دارند.

در چاپ دیجیتال نوع جوهر مورد استفاده بیشترین تاثیر را در کیفیت دارد .

 

چاپ عکس بر روی پارچه

 

رنگ راکتیو چیست؟

در چاپ دیجیتال پارچه مهم ترین نکته کیفیت آن است و برای این منظور شما به رنگی نیاز خواهید داشت که توانایی رسیدن به این کیفیت را داشته باشد معمولا برای چاپ پارچه های الیاف طبیعی از رنگ راکتیو استفاده می شود.کاربرد های رنگ راکتیو بسیار زیاد است به عنوان مثال این رنگ برروی پارچه هایی از جنس الیاف سلولزی و بخصوص کتان نتیجه بسیار مناسبی دارد.
به این علت نام راکتیو را برای آن گذاشته اند زیرا با سطح مورد نظر واکنش شیمیایی میدهد. زمانی که به پارچه بخار داده می شود واکنش شیمیایی صورت میگیرد و رنگدانه ها با مولکول فیبر یا همان الیاف پارچه پیوند شیمیایی می خورند

رنگ راکتیو علاوه بر انعطاف پذیری بسیار بالا در استفاده دو مزیت دیگر هم دارد 1- داری کیفیت بسیار بالا به خصوص بر روی پارچه های کتان و ویسکوز 2- دارای ماندگاری بالا است این رنگ ها دارای ثبات بی نظیری هستند که این ویژگی دوم بخصوص برای برند های سطح بالای مد و فشن بسیار مهم است پارچه میتواند بارها مورد شستشو قرار گیرد

چرا رنگ راکتیو برای چاپ دیجیتال مناسب تر است؟

اولین رنگی که در چاپ دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد و علت آن این است که مولکولهای این رنگ به قدری ریز است که از نازل های هد دستگاه چاپ عبور می کند و علاوه بر این مزیت برای پارچه های الیاف طبیعی مثل کتان مناسب است و دارای کیفیت درخشش و ماندگاری بسیار بالایی است و تفاوت اصلی این رنگ با رنگهای دیگر این است که با الیاف پارچه ترکیب شیمیای انجام می دهد و بخشی از الیاف پارچه می شود. در این فرایند چاپ دیجیتال راکتیو این است که باید سطح پارچه را به کمک مواد قلیایی کننده، اوره و نگهدارنده ها واکنش پذیر کنیم. بعد از چاپ باید به آن بخار داده شود(مرحله بخار فیکس) و یا به جای آن در دمای ۱۶۰ تا ۲۰۰ درجه حرارت بخورد. باید به این نکته توجه داشت که قبل از بخار دادن پارچه، باید پارچه کامل خشک شده باشد. وقتی پارچه ما کاملا کتان یا ویسکور است بهترین انتخاب راکتیو است. اگر پارچه قرار است زیاد شسته شود و می خواهیم کیفیت رنگ چاپ ان ثابت بماند بهتر است از رنگ راکتیو استفاده شود در غیر اینصورت از چاپ اسید می توان استفاده کرد.

معایب چاپ دیجیتال راکتیو پارچه

 • نیاز به دقت و تخصص بالا
 • گران بودن دستگاه های چاپ
 • پیچیده بودن مراحل کار
 • مشکل در دستیابی به مشکی تیره

مزایای چاپ دیجیتال راکتیو پارچه

 • بر روی انواع مختلف پارچه قابل انجام است
 • کیفیت و درخشش بالایی دارد
 • ماندگاری بسیار بالایی دارد
 • دستیابی به کیفیتی رقابتی
 • چاپ غیر مستقیم ( سابلیمیشن)

 چاپ سابلیمشن(تصعیدی)چیست؟

چاپ سابلیمیشن یا تصعیدی به چاپی گفته می شود که طرح مورد نظر را از یک کاغذ به پارچه انتقال می دهیم. در این روش طرح به کمک پلاتر جوهر افشان به کاغذ منتقل و سپس به کمک فشار و حرارت کلندر و پرس به پارچه منتقل می شود. این روش بیشتر برای پارچه های که درصد پلی استر بالایی دارند مناسب تر است.

امروزه بسیاری از مجموعه ها به صورت حرفه ای و اختصاصی در این زمینه فعالیت می کنند و به کمک دستگاه چاپ پارچه می توانند محصولات متنوعی را به بازار عرضه کنند.بنابراین نیاز به استفاده از دستگاه پلاتر سابلیمیشن برای اجرای چاپ بر روی پارچه می باشد. به طور کلی فرآیند چاپ پارچه با جوهر سابلیمیشن با استفاده از کاغذ مخصوص آن انجام می گیرد.
دستگاه های پلاتر سابلیمیشن، قابلیت چاپ در ابعاد بزرگ و وسیع را دارند و تنها به واسطه کاغذ و جوهر سابلیمیشن می توانند فرآیند چاپ را انجام دهند.

 

دستگاه چاپ برای پارچه

قیمت دستگاه چاپ پارچه و جوهر سابلیمیشن

قیمت دستگاه چاپ ارتباط مستقیمی با مشخصات فنی دستگاه، میزان ظرفیت مخزن جوهر و حجم کاری که در یک زمان مشخص باید چاپ شود، دارد.

البته به علت وارداتی بودن دستگاه چاپ پارچه، قیمت ارز بر روی قیمت نهایی این دستگاه تاثیر می گذارد.

البته تحریم های اخیر هم تاثیرات منفی بر بی ثباتی قیمت ها ی دستگاه و تجهیزات و قطعات دستگاه داشته است.

قیمت جوهر سابلیمیشن به حجم، میزان کیفیت و نوع رنگ مرکب بستگی دارد. توجه داشته باشید برند جوهر نیز تاثیر مستقیم بر روی قیمت خواهد داشت

جوهر سالونت، جوهر مخصوص اکو سالونت، جوهرهایی uv جوهر چاپ، کاغذ سابلیمیشن، جوهر پیگمنت و راکتیو و جوهر دیسپرس از جمله انواع مرکب هستند که از کیفیت بالای جهانی برخوردار هستند و متناسب با نوع دستگاه های چاپ خریداری می شوند.

به این نکته توجه داشته باشید که انتخاب و خرید جوهر سابلیمیشن و کاغذ سابلیمیشن اصل و با کیفیت می تواند تاثیر به سزایی بر روی کیفیت چاپ پارچه داشته باشد. این نوع کاغذ تنها درصد اندکی جوهر سابلیمیشن را به خود جذب می کند و بیشترین درصد مرکب را برای چاپ به پارچه انتقال می دهد.

 

 

بازرگانی پارسا

شرکت بازرگانی پارسا با بیش از 25 سال سابقه در زمینه ماشین آلات چاپ و اداری ( استوک ) در ایران با بزرگترین نمایشگاه دائمی دستگاه های چاپ استوک این امکان را به مشتریان گرامی میدهد تا بتوانند دستگاههای مورد نیاز خود را با قیمت مناسب و گارانتی و خدمات پس از فوروش در سراسر ایران تهیه کنند . تمامی ماشین های اداری و دستگاههای چاپ صفر تا صد اقلام را میتوانید در مجموعه بازرگانی پارسا تهیه فرمایید . تمامی اجناس دارای گارانتی و خدمات پس از فروش میباشند و با قیمت غیر قابل مقایسه عرضه میشوند .اقلامی از قبیل : دستگاه چاپ بنر ، دستگاه چاپ سابلیمیشن ،دستگاه چاپ پارچه ، کپی ، ریسو ، پرس حرارتی ، کلند ، و ......

برای مشاوره و خرید دستگاه مورد نیاز خود میتوانید با شماه های شرکت تماس حاصل فرمایید و میتوانید همه روزه از نمایشگاه دائمی که بیش از 50 نمونه دستگاه چاپ را بصورت یکجا در یافت آباد تهران بصورت حضوری مشاهده کنید و از مشاوره های افراد متخصص بصورت رایگان بهرمند شوید 

 

فیلم چاپ دستگاه چاپ بنر

فیلم چاپ دستگاه چاپ اکوسالونت

فیلم چاپ دستگاه چاپ اکوسالونت

فیلم دستکاه چاپ سابلیمیشن

شرکت بازرگانی پارسا با بیش از 30 سال سابقه در امر خرید ، فروش و خدمات ماشین آلات چاپ و ماشینهای اداری، ارائه قیمت دستگاه چاپ بنر، قیمت دستگاه کپی، دستگاه چاپ بنر دست دوم و دستگاه کپی استوک در خدمت مشتریان عزیز می باشد. شما عزیزان می توانید با مشاهده محصولات سایت ما و مقایسه آن ها اقدام به خرید محصولاتی همچون دستگاه کپی استوک نمایید. قیمت دستگاه چاپ بنر و قیمت دستگاه کپی در شرکت ما بسیار مناسب می باشد.

 توئیتر بازرگانی پارسا  فیسبوک بازرگانی پارسا      صفحه لینکدین بازرگانی پارسا  

تماس با ما

   آدرس نمایشگاه دائمی: یافت اباد شرقی. پایین تر از بازار مبل 
   تلفن : 02166642587 - 09123200614
   پست الکترونیک :parsaforoshgah@gmail.com

همه حقوق محفوظ است

شماره همراه: 09123200614

شماره تماس 66642587-021

آدرس کانال تلگرام printdevice@ صفحه اینستاگرام
مشاوره تلفنی رایگان