تهران: نــــمایشــگاه دائمـــی، یــــافت آبــــادشرقـــــی، بلـــــوار معلم    |    تماس :587 42 666-021    |    0614 320 0912

ژوئن 6, 2023 2:45 ق.ظ

تمام تصاویر از کنار هم قرار دادن تعداد زیادی نقطه ایجاد می‌شوند و در کنار یک‌دیگر یک جزء واحد را به نمایش می‌گذارند.

تمام تصاویر از کنار هم قرار دادن تعداد زیادی نقطه ایجاد می‌شوند و در کنار یک‌دیگر یک جزء واحد را به نمایش می‌گذارند. به عنوان نمونه برای یک تصویر سیاه و سفید تعدادی نقاط سیاه و سفید در کنار هم قرار گرفته‌اند. به صورت کلی رزولوشن که همان وضوح تصویر است، به تعداد پیکسل‌‌ها و نقاط آن تصویر گفته می‌شود.

رزولوشن دستگاه چاپ بنر

اپراتور دستگاه بنر باید اطلاعات جامع و دقیقی را از پیکسل و رزولوشن داشته باشد و بتواند بدون صرف وقت بیهوده و هزینه اضافی، بهترین تصویر با کیفیت مناسب را روی مدیا چاپ بزند.

دستگاه چاپ بنر

یک تصویر با رزولوشن  HD1080pدر دستگاه بنر شامل 1920 پیکسل در هر خط طولی و 1080 پیکسل در هر خط عرضی می‌باشد. این تصویر از 2073000 پیکسل و نقطه تشکیل شده‌است و  رزولوشن 2.1 مگاپیکسل را شامل می‌شود.
هرچه میزان رزولوشن تصویر بیشتر باشد، وضوح و کیفیت آن بالاتر می‌رود. به هر میزان که تعداد پیکسل‌ها در مقابل به سطح اشغال کننده‌ی عکس بیشتر باشد، کیفیت بالاتری به ما می‌دهد. این کمیت را با تعداد نقاط درهر اینچ مربع تصویر یا همانppi  نمایش می‌دهند. به دلیل همین امر می‌باشد که وقتی یک عکس کیفیت کمی دارد و سایز آن کوچک است، به نظر واضح‌تر به نظر می‌رسد. اگر رزولوشن تصویر بالا باشد می­توان تصویری در ابعاد بزرگ‌تر را چاپ نمود که این مورد به رزولشن نمایشگر و یا چاپگر نیز وابسته می‌باشد.

دستگاه چاپ بنر یکی از کاربردی‌ترین چاپگرهای لارج فرمت شناخته شده می‌باشد و کیفیت مطلوب و مناسبی را در یک عکس به خوبی به نمایش می‌گذارد. البته باید گفت که هر دستگاه بنری قادر نخواهد بود که هر عکسی را با کیفیتی بالا به چاپ برساند و حتما پیش از اقدام به خرید دستگاه بنر باید با مشاوران و متخصصان خبره در این زمینه مشورت کرد و از راهنمایی آن‌ها بهره برد.