تهران: نــــمایشــگاه دائمـــی، یــــافت آبــــادشرقـــــی، بلـــــوار معلم    |    تماس :587 42 666-021    |    0614 320 0912

ژوئن 5, 2023 4:54 ب.ظ

در این مطلب قصد داریم درباره ی دو نوع از رنگ هایی که در طراحی بنر برای چاپ در دستگاه چاپ بنر مورد استفاده قرار می گیرند مواردی را بیان کنیم.

دستگاه چاپ بنر

Mono vs. Duotone Color

این دو نوع رنگ به نام های Mono vs. Duotone می باشد که مواردی را در خصوص آن ها بیان خواهیم کرد. این دو رنگ مشابه یکدیگر می باشند اما در ترکیباتی که در آن وجود دارد با یکدیگر متفاوت می باشند.

تصاویری که در آن ها از رنگ های Monotone و duotone استفاده شده است می تواند به دو صورت سیاه و سفید نیز به کار رود و یا حتی به صورت رنگی باشد. در صورتی که این تکنیک ها و روش ها برای طرح چاپ روی بنر به کار برود آنگاه حس هنری یا قدیمی برای آن تصویر ایجاد خواهد شد.

تصاویر سیاه و سفیدی که در آن ها از رنگ Duotones استفاده شده است با استفاده از جوهرهای چندگانه نیز به چاپ خواهد رسید. این رنگ خاصیتی که دارد آن است که می توان بدین وسیله تصویری سیاه و سفید به صورت غنی را توسط دستگاه چاپ بنر به چاپ رساند و این تکنیک برای فرآیندهای رنگ نقطه ای نیز بسیار مناسب می باشد.

بر خلاف خاصیتی که رنگ Monotone دارد، فرآیند duotone می تواند یه گونه ای باشد که از جوهر سیاه هم استفاده کند.

 

Paper types

اصطلاح دیگری که برای دستگاه چاپ بنر استفاده می شود paper types می باشد که نوع مدیای مصرفی را مشخص خواهد کرد. نوع مدیایی که برای چاپ بنر استفداده می شود از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است در واقع می توان نوع آن را بر حسب رنگ یا کیفیت کلی مدیا در نظر گرفت که در شکل نهایی چاپ بنر که توسط دستگاه چاپ بنر به چاپ می رسد بسیار تاثیر گذار خواهد بود. نوع پوششی که برای چاپ به کار می رود بسیار متفاوت از یکدیگر می باشد. یک بنری که توسط دستگاه چاپ بنر به چاپ می رسد می تواند یا همراه با پوشش باشد و یا بدون پوشش به صورت مات یا براق باشد.

کاغذی که قرار است روی آن پوشش قرار داده شود روی آن پرداخت هایی انجام خواهد شد تا فرآیند چاپ بهبود یابد. پوشش هایی که برای چاپ به کار می رود می تواند به صورت های سبک، متوسط و یا سنگین باشد که می توان از آن ها برای آثار هنری همچون بروشورها و کتاب هایی به کار رود تا کیفیت آن را بالاتر رود. کاغذی که روی آن پوشش قرار داده است غالبا به صورت صاف هستند و به نظر خواهد رسید که پرداخت براق روی آن انجام شده است.

کاغذ های بدون پوشش معمولا، کاغذهای معمولی هستند که از آن ها می توان برای چاپ سربرگ، بروشورها و پوسترها استفاده نمود. کاغذهایی که بدون پوشش می باشند در طول زمان دوامی نخواهند داشت.

قیمت دستگاه چاپ بنر