تهران: نــــمایشــگاه دائمـــی، یــــافت آبــــادشرقـــــی، بلـــــوار معلم    |    تماس :587 42 666-021    |    0614 320 0912

ژوئن 6, 2023 3:32 ق.ظ

در مطلب قبلی مثالی از خودروی ماشین زدیم و ذکر کردیم با توجه به آن که هم دستگاه چاپ بنر و هم خودرو یک دستگاه مکانیکی می باشند بنابراین هیچ تفاوتی در یکدیگر ندارند و از هر دو باید به یک نسبت مراقبت نمائید.

دستگاه چاپ بنر

 

هر دوی این وسایل از یک سری قطعات پلاستیکی و فلزی تشکیل شده اند که امکان دارد در طی زمان دچار شکستگی شود.

تمامی این قطعات به مدت طولانی در طول شبانه روز کار می کنند و هزاران ساعت در حال فعالیت می باشند و در واقع هزاران حرکت به سوی عقب و جلو را انجام خواهند داد و حتی باید این را در نظر داشته باشید که در هنگامی که دستگاه چاپ بنر در حال کار می باشد، میلیاردها شات زده می شود که نوک دستگاه چاپ هر بار آن را اندازه گیری می کند. در صورتی که تمامی این اعداد و ارقام را در کنار یکدیگر بگذارید، می توان نتیجه گیری کرد در صورتی که مراقبت و نگهداری لازم از دستگاه چاپ بنر انجام نشود آنگاه امکان زود آسیب دیدن دستگاه چاپ نیز وجود خواهد داشت.

مواردی که تا به اینجا ذکر کردیم کافی می باشد تا یک دستگاه چاپ را به صورت موثق به نابودی بکشد و این مورد به عنوان دغدغه ی مهمی برای بسیاری از چاپخانه داران شده است با توجه به این که قابل ذکر است که تعمیر دستگاه چاپ بنر امروزه به عنوان امری هزینه بر نیز محسوب می گردد که تا جایی که امکان دارد باید از آن جلوگیری نمائید.

کارهای مختلفی برای جلوگیری از شکسته شدن دستگاه چاپ وجود دارد که باید آن را رعایت نمائید و برای جلوگیری از چنین فاجعه ای بایستی موارد زیر را رعایت نمائید که به شرح ذیل می باشد:

محیط

با توجه به تحقیقاتی که در خصوص پرونده اطلاعات (دیتا شیت های) تولید کنندگان دستگاه چاپ بنر به عمل آمده است، مشاهده شده است که دمایی بین 65 الی 85 درجه فارنهایت در برد عملیاتی این دستگاه ها وجود دارد. بنابراین باید حد وسط برای آن رعایت گردد و این بدان معنا می باشد که 75 درجه فارنهایت مناسب ترین دما برای بسیاری از مدل های مختلف دستگاه چاپ بنر می باشد.

قیمت دستگاه چاپ بنر