تهران: نــــمایشــگاه دائمـــی، یــــافت آبــــادشرقـــــی، بلـــــوار معلم    |    تماس :587 42 666-021    |    0614 320 0912

ژوئن 9, 2023 1:01 ق.ظ

برای داشتن یک چاپ خوب و بدون خط عوامل گوناگونی دخالت دارند که میتوانید.

 اول باید ببینیم که چاپ خوب باید چه خصوصیاتی داشته باشد تا مورد تایید اهالی چاپ قرار بگیرد . 

وقتی ما طرحی را برای چاپ در نظر میگیریم باید در قسمت تنظیمات نرم افزار دستگاه چاپ بنر خود رنگ آن طرح را کاملا مورد بررسی قرار دهیم. زیرا با امکانی که برای ما وجود دارد میتوانیم درصد رنگ را بصورت دستی بالا یا پایین کنیم و یکی از مواردی که خیلی از چاپچی ها به آن آشنایی ندارند، با کمال تاسف همین موضوع است که به راحتی میتوان با چند درصد جابجا کردن میزان پاشش رنگ هم  کیفیت مورد پسندی دریافت کرد و هم در مصرف رنگ صرفه جویی کرد .

نوع و کیفیت بنر

نکته بعدی استفاده از بنر خام با کیفیت مطلوب و ترجیحا با بافت بالاتر است زیرا جنس مواد خام میتواند بسیار در نشان دادن یک چاپ خوب تاثیر بسزایی داشته باشد که پیشنهاد ما به شما استفاده از بنر خام 10 انس به بالا است زیرا بنر 8 انس نمیتواند ماندگاری خوب و شفافیت خوبی داشته باشد و به علت نازک بودن بافت های آن بسیار آسیب پذیر است . اما اصلی ترین نکته در داشتن بنر با کیفیت بالا، هد دستگاه چاپ بنر میباشد .

اگر چاپچی فردی ماهر باشد و دستگاه بنر سرحال و هد سالم و آماده ای داشته باشد، بدون شک می تواند چاپی بی نقص را بگیرد. حتی با هد زار مانند هد 128 فقط تفاوت میتواند در سرعت انجام چاپ باشد که به نظر اینجانب مهم ترین موضوع کیفیت است و نه سرعت . موضوع دیگر که بسیار حائز اهمیت است دمای مکانی است که دستگاه چاپ بنر در آن وجود دارد زیرا هد برای چاپ خوب باید دمای محیط مناسبی داشته باشد که بهترین حالت آن بین 22 تا 25 درجه است. ماشین پرینت بنر ماشینی بسیار راحت و در عین حال حساسی است که با کمی دقت میتوان دستگاهی بسیار سلامت و با کیفیت و بدون پرداخت هزینه گزاف بابت تعمیر و نگهداری آن پرداخت کرد.

برند دستگاه های چاپ

عامل بعدی که باید به آن پرداخت برند دستگاه چاپ است، در ایران برند های گوناگونی وجود دارد که میتواند به اختصار به چند مورد آن اشاره کرد : nt jet , witcolor , my jet , xeos که عمده تفاوت این برندها در بردهای دستگاه و وزن دستگاه میباشد که بحث ما در ارتباط با برد های دستگاه بنر و تاثیر آن بر روی چاپ است . در گذشته دور برد های ماشین های چاپ دارای کابل فلت جهت اتصال دستگاه به کامپیوتر بود که معایبی داشت که مهمترین آنها برد اضافه ای بود که در کامپیوتر قرار میگرفت و بسیار به مشکل میخورد و مشکل دیگر پاشش کمتر ان نصبت به برهای جدید که باعث کاهش سرعت چاپ میشود .

در بازار امروز ست بردهایی موجود میباشد که با کابل فیبر نوری و اتصال به کامپیوتر فقط با یک سیم توانسته سرعت بالا و کیفیت مطلوب تری را به مشتری ارائه دهد. یک نکته در جهت داشتن دستگاه سرحال و گرفتن چاپ مطلوب شستشوی هر از چند گاه هد های دستگاه بوسیله سالونت و با مشورت تکنسین استفاده از روغن مخصوص جهت باز گردن نازل هد و آماده نگه داشتن هد ها میتواند تاثیر غیر قابل انکاری روی دستگاه و چاپ بگذارد .