تهران: نــــمایشــگاه دائمـــی، یــــافت آبــــادشرقـــــی، بلـــــوار معلم    |    تماس :587 42 666-021    |    0614 320 0912

ژوئن 6, 2023 3:50 ق.ظ

این بار قصد داریم درباره ی اصطلاح Rip در دستگاه چاپ بنر که بسیار به کار برده می شود مواردی را بیان کنیم و آشنایی کلی با آن پیدا کنید.

دستگاه چاپ بنر

اصطلاحات بسیاری برای دستگاه چاپ بنر وجود دارد اما بهتر است با هرکدام از آن ها آشنایی کافی داشته باشید تا در صورتی که قصد خرید دستگاه بنر مورد نظرتان را داشتید بتوانید مناسب ترین انتخاب را انجام دهید و تصمیم گیری درستی را در این زمینه لحاظ کنید.

Rip نوعی از پردازنده برای دستگاه چاپ بنر می باشد که مخصوص فایل های گرافیکی می باشد و می تواند عکس ها، نوشته، لایه لایه ، وکتورها که همگی از فایل های مختلف گرافیکی هستند که بر روی بنر چاپ می شوند را با کیفیت قابل اجرا برای سخت افزار دستگاه چاپ بنر به چاپ برسانند و به بیان دیگر می توان گفت این پردازنده قادر است تا این فایل ها را به یک فایل قابل اجرا برای دستگاه چاپ بنر ارسال کند و به آن تبدیل کند تا دستور چاپ آن نیز صادر شود.

Rip مخفف کلمه ی raster image processor می باشد که به بیانی دیگر میتوان گفت به آن پردازنده تصویر لایه ای گفته می شود که برای چاپ در دستگاه چاپ بنر به کار می رود و از آن برای تولید یک تصویر مناسب برای چاپ در سخت افزار چاپی و همچنین بارگذاری آن نیز استفاده می شود. پس بنابراین از نام آن می توان دریافت که کاربرد اصلی آن برای تبدیل تصاویر و فایل های گرافیکی به فایل های چاپی می باشد و در نهایت این کار به وسیله ی دستگاه چاپ بنر انجام می شود.

در صورتی که بخواهیم Rip را از لحاظ فنی بررسی نمائیم می توانیم بگوییم این یک قطعه ی نرم افزاری یا برنامه ی کاربردی و یا سیستم عاملی است که قادر می باشد فایل های مختلف را به پسوند bitmap مبدل کند که برای چاپ نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

تمامی محتوای طراحی شده روی بنر از قبیل عکس و نوشته و طرح نیز برای Rip نیز حائز اهمیت می باشد و نرم افزار باید بتواند به خوبی تمامی اطلاعات را دریافت نموده و آن ها را بررسی نماید.

همانگونه که فایل ها به یک تصویر مبدل می شوند، پس موارد دیگر از جمله فونت ها و نوشته ها باید به صورت مرتب خوانده شود. به همین دلیل است که باید فونت ها و لینک ها و فایل های طراحی شده را به چاپ پیوست نمائید.

قیمت دستگاه چاپ بنر