تهران: نــــمایشــگاه دائمـــی، یــــافت آبــــادشرقـــــی، بلـــــوار معلم    |    تماس :587 42 666-021    |    0614 320 0912

ژوئن 5, 2023 3:47 ب.ظ

عده ای از چاپخانه داران که در دفتر یا کارگاه خود دستگاه چاپ بنر دارند، قصد دارند از میزان مصرف جوهر خود نیز آگاهی داشته باشند. هر چاپخانه ای نیز با توجه به میزان سفارشات چاپی خود مقدارهای متفاوتی از جوهر را مصرف می کند.

دستگاه چاپ بنر

بنابراین هر مدیر چاپخانه ای با توجه به میزان مصرف خود بایستی مقدار خرید و هزینه ای که در این رابطه صرف می کند را محاسبه نماید. قبل از انجام محاسبات برای میزان مصرف جوهر دستگاه چاپ بنر خود حتما باید مقدار صرف خود را از 3 ماه قبل از خرید جوهر در مخزن نیز محاسبه نمائید و تمامی موارد را یادداشت برداری نمائید. با استفاده از این یادداشت برداری ها نیز می توانید متوجه شوید که برای دستگاه چاپ بنر خود چه مقدار جوهر مصرف کرده اید و حتی در صورتی که ماه پر مشغله ای را داشتید و در واقع تعداد سفارشات بسیاری را انجام داده اید نیز می توانید آن ها را هم یادداشت برداری نمائید و در نهایت باید میزان متوسط مصرف جوهر خود را محاسبه نمائید.

محاسبه میزان مصرف جوهر برای شما مزیت های بسیاری دارد و می توانید بدین وسیله در صورتی که قصد خرید جوهر به صورت فله ای برای دستگاه چاپ بنر خود دارید به صورت بهینه تری نیز هزینه کنید.

نکته ای که در این خصوص حائز اهمیت می باشد آن است که همیشه داشتن مقدار کافی برای جوهر ضروری خواهد بود. اما در صورت که میزان استفاده از آن از حدی بیشتر گردد امکان هدر رفتن آن وجود خواهد داشت و حتی هزینه ای که برای خرید و مصرف آن نیز صرف کرده اید به هدر خواهد رفت.

از سویی دیگر بسیاری از مدل های مختلف دستگاه چاپ بنر دارای سیستم انتقال جوهر نیز می باشند که وجود این سیستم باعث می شود جوهر مصرفی هدر نرود. از سویی دیگر تعدادی از پرینترها دارای تانک های بزرگی می باشند.

پس در هنگام خرید جوهر دستگاه بنر، نه تنها بایستی به قیمت دستگاه چاپ بنر توجه داشته باشید بلکه حتما باید به قیمت جوهر مصرفی آن نیز دقت نمائید.