تهران: نــــمایشــگاه دائمـــی، یــــافت آبــــادشرقـــــی، بلـــــوار معلم    |    تماس :587 42 666-021    |    0614 320 0912

ژوئن 9, 2023 1:36 ق.ظ

همان طور که در مطالب قبلی ذکر کردیم هد دستگاه چاپ بنر از جمله قطعات بسیار مهمی می باشد که هم کاربرد بسیار فراوانی دارد و هم کاملا روی کیفیت چاپ خروجی نهایی تاثیرگذار می باشد.

موارد بسیاری در زمینه ی نگهداری و مراقبت از هد دستگاه پرینت وجود دارد که در این مطلب قصد داریم به آن بپردازیم. یکی از این مواردی که اپراتور دستگاه چاپ باید به آن بسیار توجه داشته باشد، کپ کردن صحیح هد می باشد. کپ کردن در واقع اقدام نهایی می باشد یک اپراتور در خصوص نگهداری از هد ماشین چاپ باید انجام دهد. یکی از مواردی که باعث می شود کپ کردن دستگاه به خوبی انجام نگیرد، عجله نمودن اپراتور دستگاه می باشد. انواع دیگری از دستگاه های پرینت و چاپ در بازار وجود دارد که عملیات کپ کردن را به طور اتوماتیک انجام می دهند که دستگاه بنر اکوسالونت یکی از این موارد می باشد. در صورتی که دستگاه چاپ بنر این کار را به صورت خودکار انجام دهد آنگاه کار اپراتور راحت تر و ساده تر خواهد بود.

این روزها پیشرفت بسیاری در زمینه های مختلف در تکنولوژی به وجود آمده است که یکی از آن ها اتوماتیک شدن دستگاه های بنر نسل جدید می باشد با ظهور همچنین قابلیتی،  مشکلاتی در خصوص کپ دستگاه به حداقل رسید.

مورد دیگری که در مراقبت و نگهداری از هد دستگاه پرینت بنر باید مورد توجه قرار بگیرد، پرچ کردن دستگاه می باشد که باید به طور مرتب و سر وقت انجام گیرد. عده ای از اپراتورها این تصور را دارند که پرچ کردن دستگاه کاری بسیار ساده می باشد. اما در واقع باید بسیار به این موضوع توجه شود که آسیبی به هد دستگاه وارد نگردد. هد دستگاه چاپ بنر از حیاتی ترین و مهم ترین قطعات می باشد به همین دلیل باید مراقبت های لازم را در این خصوص انجام دهید. در صورتی که رسیدگی بهتری انجام شود آنگاه هد دستگاه کارایی بهتری خواهد داشت.

اپراتور به مورد بسیار مهم دیگری که باید توجه کند این می باشد که باید دستگاه را به طور مرتب تمیز و سالم نگه دارد. در صورتی که رنگ ها و جوهرهایی که برای دستگاه مورد استفاده قرار میگیرد روی بدنه ریخته شود و همان جوری باقی بماند آنگاه باعث می شود دستگاه چاپ بنر به یک دستگاه بسیار بد ریخت بدل گردد که انگار مدت ها می باشد که از آن استفاده کرده اید. این امر مشکلاتی بسیاری را برای آینده ی دستگاه چاپ ایجاد می کند و باعث می شود اپراتور نتواند به راحتی آن را بفروشد و تاثیرات بسیار منفی روی خریدار خواهد گذاشت. یک اپراتور باید به این موضوع دقت داشته باشد که ماشین پرینت بنر را روزانه تمیز کند تا رنگ مرکب و جوهر سالونتی روی آن باقی نماند.