تهران: نــــمایشــگاه دائمـــی، یــــافت آبــــادشرقـــــی، بلـــــوار معلم    |    تماس :587 42 666-021    |    0614 320 0912

ژوئن 6, 2023 3:48 ق.ظ

هد اپسون دستگاه چاپ بنر نوعی از هد دستگاه چاپ بنر می باشد که در این مطلب قصد داریم درباره ی نوع dx5 آن نیز صحبت کنیم.

دستگاه چاپ بنر

Dx5 نسل پنجم از هد اپسون دستگاه چاپ بنر می باشد که تکنولوژی piezo-electronic در آن به کار رفته است، این نوع هد با انواع مختلفی از جوهرهای دستگاه چاپ بنر سازگاری دارد که شامل انواع گوناگونی از Eco-solvent، solvent، sublimation، uv، pigment و dye نیز می باشد.

هد دستگاه چاپ بنر اپسون دارای مشخصه ها و ویژگی های مختلفی نیز می باشد که در اینجا آن را مورد بحث و بررسی نیز قرار خواهیم داد.

این هد دارای رزولوشن 1440 dpi می باشد و همچنین دارای 8 ردیف نازل نیز می باشد که در هر ردیف آن حدود 180 نازل نیز وجود دارد. همچنین این مدل از هد دارای تکنولوژی کنترل قطعات یا variable dot می باشد که از می توان از آن در چاپگرهای مختلفی نیز استفاده نمود که از 4 یا 8 رنگ نیز استفاده می کنند.

این هد مناسب برای دستگاه های بنری می باشد که سایز پاشش آن ها حداقل 1.5 پیکولیتر و حداکثر 21 پیکولیتر نیز می باشند.

فرکانسی که برای پاشش در این مدل از هد در نظر گرفته می شود حدود 8khz نیز می باشد. این سری از محصولات هد نسل جدیدی از هدهای Epson می باشند که نه تنها دارای سرعت بالایی می باشند بلکه رزولوشن این نوع هدها نیز بالا می باشد.

هدهای اپسون dx سری 5 و 7 به طور معمول برای هدهای اکوسالونت نیز مورد استفاده قرار می گیرند که دارای پیکولیتر پایینی نیز می باشند. پاشش جوهر در این مدل از هدها بسیار ظریف می باشد که موجب می گردد چاپ با رزولوشن بسیار بالایی به چاپ برسد.

ساختار هدهای dx5,8 به گونه ای می باشد که در قسمت بالای آن عدد سوزن در یک ردیف قرار می گیرد که در مدل dx7 آن به گونه ی دیگری نیز می باشد و هشت عدد نازل نیز در دو ردیف چهارتایی آن قرار می گیرد.