تهران: نــــمایشــگاه دائمـــی، یــــافت آبــــادشرقـــــی، بلـــــوار معلم    |    تماس :587 42 666-021    |    0614 320 0912

سپتامبر 25, 2023 5:56 ق.ظ

نکات مهمی قبل از راه اندازی دستگاه چاپ بنر وجود دارد که میتواند اهمیت ندادن به آن خسارت جبران ناپذیری را بوجود بیاورد .

 نکاتی وجود دارد که باید حتما قبل از نصب دستگاه به آن توجه کرد امروز میخواهیم به این نکات بسیار مهم بپردازیم . اولین اقدامی که ما قبل از نصب دستگاه باید بکنیم تهیه چاه ارت در مغازه و یا محل قرار گیری دستگاه میباشد.

حالا چرا چاه ارت ؟ زیرا دستگاه چاپ بنر باید برق را از طریقی به خارج از دستگاه هدایت کند و این کار باید توسط سیمی از دستگاه به چاپ ارت وصل شود تا برق دستگاه به داخل دستگاه برنگردد و متاسفانه ما شاهد خسارات بسیار زیادی در رعایت نکردن همین موضوع بوده ایم . شرکت ما بعد از تجربه های بسیار این سیاست را به کار گرفته که تا چاه ارت تعبیه نشده باشد دستگاهی را نصب نخواهیم کرد زیرا اگر چاه ارت آماده نباشد و سیم ارت به آن متصل نشده باشد ممکن است برق دستگاه برگردد داخل دستگاه که باعث سوختن برد و هد میشود و دستگاهی که هد و برد سوخته داشته باشد با آهن ضایعاتی هیچ فرقی نمی کند . تهیه چاه ارت بسیار راحت است و احتیاج به تخصص خاصی ندارد کافیست شما زمین را حداقل یک متر و نیم بکنید و داخل آن را با خاک زغال نم دار پر کنید و یک سیم مسی را به دستگاه بنر خود و یک طرف آن را داخل چاه بگذارید که روی سیم هم بوسیله روکش مسی پوشیده شده باشه ، به همین راحتی میتوان چاه ارت را تهیه کرد البته نکته ای هم وجود داره که بسیاری از مشتریان ما نمیتوانند داخل مغازه این کار را انجام بدهند و معذورت از کندن و بنایی دارند مدل دیگه از چاه ارت مخصوصا برای دستگاههای سبک اتصال سیم به لوله آب فلزی که داخل آن آب جریان دارد یا اتصال سیم به اسکلت ساختمان . با انجام یکی از این راهها میتواند دستگاه و قطعات دستگاه خود را تا اخر بیمه کنید . 

البته نکته بعدی قرار دادن محافظ برق یا ( استابلایذر ) یا حتی در دستگاههای صنعتی تر و حرفه ای تر قرار دادن یو پی اس نیز الزامیست زیرا این وسیله هم دقیقا معادل چاه ارت حائز اهمیت است و بودنش قبل از نصب الزامیست زیرا میتواند براحتی جلوی نواسانات برق را گرفته و از بوجود امدن سوختن هد و بود جلوگیری کند .

یک از سوالاتی که از ما زیاد پرسیده می شود اینست که آیا دستگاه های سبک با هد های ضعیف و بدنه ای سبک احتیاج به چاه ارت و استابلایذر دارد ؟ جواب این است که تمامی دستگاههای چاپ بنر ممکن است دچار نواسات برق و رفت و برگشت برق بشوند که همین اتفاق میتواند آسیب بزند و باعث سوختن قطعات الکترونیک شود .