تهران: نــــمایشــگاه دائمـــی، یــــافت آبــــادشرقـــــی، بلـــــوار معلم    |    تماس :587 42 666-021    |    0614 320 0912

می 28, 2023 12:44 ب.ظ

چاپگر های لیزری ، جوهر افشان ، چاپ بنر و …

 بیشترین تنوع در صنعت چاپ را چاپگر ها تشکیل میدهند و بیشترین سود را هم به این قشر دستگاه تعلق دارند . توضیح کاملی در ارتباط با انواع چاپگر های موجود در بازار خواهیم داد که میتواند مفید فایده قرار گیرد . 

انواع چاپگر های موجود : 

پرینتر های لیزری 

پرینتر های لیزری در اندازه های مختلف وجود دارد و اندازه آنها هم به سایز کاغذ آنها برمیگرده که معمولا در سایز های A3 مورد استفاده قرار میگیرد و اصطلاح لیزری برای این است که اسکن لیزری انجام میگیرد و رنگ دستگاه بصورت پودر هستش دقیقا برعکس چاپگر های جوهر افشان که مواد مصرفی آن بصورت رنگ و جوهر است . در پرینتر های لیزری که به چاپ دیجیتال معروف هستند از لحاظ کیفیت نسبت به جوهر افشان ها پایین تر ولی از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است . 

 

پرینتر های جوهر افشان 

پرینتر های جوهر افشان با مایع و رنگ چاپ را انجام میدهند و میتوانند در مدل های مختلف چاپ را روی کاغذ های مخصوص برای عکس و پوستر و … ایجاد کنند که به جرات میتواند بهترین چاپ را تحویل بدهد . امروزه پرینتر های جوهر افشان در تمامی عکاسی ها و دفاتر فنی وجود دارد و بسیار برای عکس ها از آن استفاده میکنند .

در بعضی از پرینتر های جوهر افشان دارای مخزن هایی هستند که به عنوان تانک جوهر شناخته شده اند و باعث ذخیره بیشتر جوهر و استفاده بیشتر و بهینه تر از دستگاه چاپگر میشوند .

پرینتر های عرض ( چاپ بنر )

سبک جدید در پرینتر های امروزی پرینتر و چاپگر های عرض که قابلیت چاپ رو مدیا های ضخیم تر و جنس های سخت تر را دارد که سیستم پاشش آنها هم مانند پرینتر های جوهر افشان بصورت مایع است که به این دستگاهها ، دستگاه چاپ بنر یا لارج فرمت میگویند که میتواند در ابعاد بسیار بزرگ تا 5 متر در سرعت های مختلف چاپ بزند مهمترین تفاوت این پرینتر با پرینتر های دیگه بیشتر در ابعاد چاپ است ولی در نهایت بیس کار تمامی انها یک جور عمل میکنند و از یک سیستم تکنولوژی پیروی میکنند . چاپگر های عریض در انواع مختلفش قابلیت چاپ رو پارچه ها ، بنر ها ، کاغذ ها ، استیکر ها و …. میتواند انجام دهد و بیشترین قابلیت و بیشترین تنوع در چاپ را همین دستگاههای چاپ بنر دارند .