تهران: نــــمایشــگاه دائمـــی، یــــافت آبــــادشرقـــــی، بلـــــوار معلم    |    تماس :587 42 666-021    |    0614 320 0912

ژوئن 6, 2023 3:57 ق.ظ

چاپ بنر با دستگاه اکو سالونت ؟

موضوعی که برای بسیاری از افراد مبهم است در زمینه چاپ اینست که آیا با دستگاه چاپ اکوسالونت بنر زدن به صرفه است یا خیر ؟ میخواهیم این موضوع مهم را مورد بررسی قرار دهیم و امیدواریم که مطالب مفیدی را ارائه بدهیم و مورد استفاده شما عزیزان قرار بگیرد .

چاپ بنر ؟

چاپ بنر یعنی چاپ روی مدیایی به نام بنر که نسبت به سایر مدیاهایی که میتوان با دستگاه لارج فرمت و دستگاه اکو سالونت چاپ زد ساده تر و ارزان تر است ولی به قدری مطرح شده است که حدود 90 درصد از افراد چاپچی و افرادی که در زمینه چاپ مشغول هستند دستگاه لارج فرمت را دستگاه چاپ بنر می نامند دقیقا مانند شلوار لی که یک برند است نه اسم واقعی محصول . حال بخاطر همین استفاده زیاد از این مدیا یعنی بنر میخواهیم به هزینه تمام شده آن در دستگاه چاپ بنر یا همان لارج فرمت و دستگاه اکو سالونت بپردازیم تا بتوانیم میزان استفاده واقعی و سود تمام شده را دربیاریم .

قیمت تمام شده هر متر مربع به چند مورد مهم و اساسی مرتبط است که آنها را در لیست پایین قرار میدهیم و در ارتباط با آن کمی توضیح میدهیم .

مدیا : اولین مورد قیمت متر مربع مدیایی است که ما از آن استفاده میکنیم که طبیعتا مدل های مختلفی و با قیمت های مختلفی دارد.

جوهر : کیفیت و قیمت جوهر هم برای احتساب هر متر مربع چاپ ما حتما باید محاسبه شود .

دستگاه چاپ : یکی از مواردی که اغلب به ان توجه نمی کنند اصلی ترین قسمت یعنی دستگاهی که با آن چاپ را انجام میدهند است زیرا در صنعت چاپ هر دستگاهی دارای مشخصاتی منحصر و مخصوص است و همینطور دارای اصطحلاک متفاوتی از دستگاههایی دیگه ، که برای هر متر مربع باید مقداری را برای این مورد محاسبه کنیم .

برق : برق مورد استفاده شده برای دستگاه هم میتوانیم حساب کنیم بصورت حدودی.

اپراتور : در نهایت اگر بخواهیم دقیق دقیق حساب کنیم باید اپراتور هم در گزینه های فوق بگنجانیم .

سوال مهم در اینجاست که دستگاه اکوسالونت برای چاپ روی مدیای بنر از لحاظ اقتصادی به صرفه است یا خیر ؟ جواب این سوال بسیار سادست در دستگاه اکوسالونت چون هد تشکیل دهنده دستگاه بسیار گرون است و روز به روز قیمتش رو به افزایش است و چون عمر محدودی نسبت به دستگاه های سالونت بیس دارند و مورد بعدی اینکه چون جوهر های دستگاه اکو گرون تر از دستگاه سالونت است باید میزان محاسبه هر متر مربع در دستگاه اکوسالونت را بیشتر و بالاتر از دستگاه سالونت محاسبه کنیم تا بتوانیم از لحاظ اقتصادی برای ما توجیه قابل قبولی داشته باشد .

اما در دستگاه بنر سالونت بیس چون از جوهر ارزانتر استفاده می شود و از همه مهمترهد های استفاده شده دراین دستگاهها عمر بسیار بالایی دارند بنابراین میتوانیم چاپ بنر را با قیمت مناسب تری ارائه دهیم به عنوان مثال دستگاه چاپ بنر با هد کونیکا 512 میتواند برای ما بالاتر از 15 سال عمر کند که موضوعی بسیار مهم و اساسی است در انتخاب دستگاه مناسب با کار ما .