تهران: نــــمایشــگاه دائمـــی، یــــافت آبــــادشرقـــــی، بلـــــوار معلم    |    تماس :587 42 666-021    |    0614 320 0912

ژوئن 6, 2023 1:51 ق.ظ

Dpi واحدی از اندازه گیری می باشد که از آن برای اندازه گیری کیفیت چاپ نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این نقاط چاپی با اندازه ها و استانداردهای مختلفی برای روی کارهای چاپی قابل چاپ با دستگاه چاپ بنر اندازه گیری خواهند که کاملا وابسته به نوع کاغذ و چاپگر نیز می باشد.

دستگاه چاپ بنر

کاغذها و متریال های مختلفی برای چاپ با دستگاه چاپ بنر وجود دارد که مورد استفاده قرار می گیرد اما کاغذهای سبک با توجه به آن که رنگ ها بر روی آن پخش خواهند شد به خصوصی زمانی که چندین رنگ در دستگاه چاپ با هم کار می کند بنابراین در حین عملیات چاپ نیز جوهر بیشتری روی کاغذ پاشیده خواهد شد که موجب می گردد رنگ بر روی کاغذ پس داده شود به همین دلیل از dpi کمتری برای چاپ نیز استفاده می گردد.

در صورتی که بخواهیم دراین باره مثالی بزنیم چاپگرهای لیزری و یا جوهرافشان می توانند از dpi بسیار بالایی نیز استفاده کنند و با توجه به آن که در زمان های چاپ از کاغذهای مخصوصی به عنوان کاغذ براق یا کاغذهای گرماژبالا استفاده می شود به همین دلیل این مقدار بیشتر خواهد بود.

نکته ای که در این خصوص بایستی به آن توجه بسیاری داشته باشید آن است که زمانی که مقدار dpi بیشتر شو پد بنابراین حجم فایلی که قرار است توسط دستگاه چاپ بنر به چاپ برسد بیشتر خواهد بود. ما به شما توصیه خواهیم کرد تا زمانی که قصد ذخیره سازی هر فایل را دارید آن را با کیفیت چاپ یا همان dpi مناسب save نمائید تا کیفیت کار از بین نرود.

با این وجود می توان گفت امروزه بیشتر نرم افزارهای چاپ مانند فتوشاپ یا indesign از ابزار اندازه گیری dpi نیز بهره برده اند در واقع هدف این گونه از نرم افزارها طراحی برای چاپ می باشد.

اصطلاحی که برای dpi به عنوان کیفیت چاپ به کار می رود شامل هیچگونه صفحه نمایشی نمی باشد و در واقع وضوح صفحه نمایشگر تنها با استفاده از مقیاس پیکسل انجام می شود.

Dpi به عنوان ابزاری نمی باشد که بتوانید از آن برای طراحی چاپ استفاده نمائید بلکه به عنوان اصطلاحی می باشد که از آن برای اندازه گیری کیفیت چاپ استفاده می شود.

قیمت دستگاه چاپ بنر