تهران: نــــمایشــگاه دائمـــی، یــــافت آبــــادشرقـــــی، بلـــــوار معلم    |    تماس :587 42 666-021    |    0614 320 0912

اکتبر 2, 2023 12:30 ب.ظ

(کد 102) دستگاه چاپ بنر دست دوم الترا 2000

 

 

 

مشخصات فنی دستگاه : 

 

ویژگیهای دستگاه : 

 

 

درباره ی دستگاه چاپ بنردر ایران
دراواخر دهه هفتاد شمسی تابلوهایی به ایران وارد شدند که دارای طیف رنگ بسیار زیبا و چشمگیر بودند.قبل از این تمام این کارها با هنر دست انجام میشد که البته برای خودش جایگاه متفاوتی دارد ولی تابلوهای جدید که فلکسی نام دارد و بسیار فرق داشت. در ابتدا چاپها به کشور دبی ارسال میشد و بعد از طی زمانی حدودا برابر با 3هفته کارها به ایران فرستاده می شد.چاپخانه ها و شرکتهای عرضه کننده ی خدمات چاپی بازار پررونق داشتند.از مهمترین شرکتهای چاپ شرکت ماتریس بود که با نصب دستگاه چاپ بنرعملیات چاپ را انجام داد. شرکتهایی مثل جی اس اس و مرحوم شجاعیان هم از شرکتهای خدمات و ماشین آلات چاپ بودند که در آن زمان فعالیت می کردند در کل دستگاههایی که خدمات چاپ را انجام می دادند بسیار هزینه های بالای داشتند دستگاههایی که دارای هد زار 128 بودند تحولی بزرگی در ارتقاء سطح تابلوها به وجود آوردند. بیشترین کسانی که جزو مشتریان خدمات چاپ بنر محسوب می شدند، بانکها شرکتهای توضیع مواد غذایی، موتور سیکلت و شرکتهای صنعتی بود.کم کم این صنعت ار تقاء پیدا کرد و قدمهای مثبتی در این زمینه برداشت بطوریکه دستگاه با 16هد زاردر سال80 در حدود 8متر چاپ با کیقیت بالامیداد.امروزه این سرعت تا 30 متر ارتقاء پیدا کرده است.
روش کار با دستگاه چاپ بنر 
روش کار با دستگاه چاپ بنر با همان ورود شخص چاپچی شروع میشود زیرا وی با سنجش دمای محیط در فصل سرما باید شرایط را برای چاپ فراهم کرده و محیظ را گرم کند.بهترین روش آنست که از هیتر دستگاه که اکثر خدمات جانبی را انجام میدهد استفاده شود، ولی اگر دستگاهی هیتر نداشت، از هیتر برقی که در اکثر دستگاهها وجود دارد میتوان استفاده کرد. این هیتر دمای گالنهای جوهر یا سابتانکها را بالا میبرد.بعد از روشن شدن دستگاه در درجه اول باید لیست منظم و مشخص به شخص داده شود که وی بداند در روزی که پیش رو دارد چه فایلهایی را باید چاپ بگیرد که البته قابل ذکر است که در این شغل هیچ چیز قابل پیش بینی نیست.بعد از دریافت فایل، فایل مورد نظر به نرم افزار ریپ دستگاه برده میشوددر اینجاست که ریپ دستگاه تصویر را به کدهایی تبدیل میکند که قابلیت چاپ را داشته باشد. با آماده شدن تمام موارد، اپراتور اقدام به چاپ میکند. کرییج دستگاه شروه به حرکت افقی کرده تا پس اول را به چاپ رساند.هرچه پس دستگاه بیشتر باشد میزان جلو آمدن بنر کمتر است.