ویدیو محصولات

بلاگ

بلاگ - 5.0 out of 5 based on 1 review

چاپ بنر با دستگاه اکو سالونت ؟

موضوعی که برای بسیاری از افراد مبهم است در زمینه چاپ اینست که آیا با دستگاه چاپ اکوسالونت بنر زدن به صرفه است یا خیر ؟ میخواهیم این موضوع مهم را مورد بررسی قرار دهیم و امیدواریم که مطالب مفیدی را ارائه بدهیم و مورد استفاده شما عزیزان قرار بگیرد .

چاپ بنر ؟

چاپ بنر یعنی چاپ روی مدیایی به نام بنر که نسبت به سایر مدیاهایی که میتوان با دستگاه لارج فرمت و دستگاه اکو سالونت چاپ زد ساده تر و ارزان تر است ولی به قدری مطرح شده است که حدود 90 درصد از افراد چاپچی و افرادی که در زمینه چاپ مشغول هستند دستگاه لارج فرمت را دستگاه چاپ بنر می نامند دقیقا مانند شلوار لی که یک برند است نه اسم واقعی محصول . حال بخاطر همین استفاده زیاد از این مدیا یعنی بنر میخواهیم به هزینه تمام شده آن در دستگاه چاپ بنر یا همان لارج فرمت و دستگاه اکو سالونت بپردازیم تا بتوانیم میزان استفاده واقعی و سود تمام شده را دربیاریم .

قیمت تمام شده هر متر مربع به چند مورد مهم و اساسی مرتبط است که آنها را در لیست پایین قرار میدهیم و در ارتباط با آن کمی توضیح میدهیم .

مدیا : اولین مورد قیمت متر مربع مدیایی است که ما از آن استفاده میکنیم که طبیعتا مدل های مختلفی و با قیمت های مختلفی دارد.

جوهر : کیفیت و قیمت جوهر هم برای احتساب هر متر مربع چاپ ما حتما باید محاسبه شود .

دستگاه چاپ : یکی از مواردی که اغلب به ان توجه نمی کنند اصلی ترین قسمت یعنی دستگاهی که با آن چاپ را انجام میدهند است زیرا در صنعت چاپ هر دستگاهی دارای مشخصاتی منحصر و مخصوص است و همینطور دارای اصطحلاک متفاوتی از دستگاههایی دیگه ، که برای هر متر مربع باید مقداری را برای این مورد محاسبه کنیم .

برق : برق مورد استفاده شده برای دستگاه هم میتوانیم حساب کنیم بصورت حدودی.

اپراتور : در نهایت اگر بخواهیم دقیق دقیق حساب کنیم باید اپراتور هم در گزینه های فوق بگنجانیم .

سوال مهم در اینجاست که دستگاه اکوسالونت برای چاپ روی مدیای بنر از لحاظ اقتصادی به صرفه است یا خیر ؟ جواب این سوال بسیار سادست در دستگاه اکوسالونت چون هد تشکیل دهنده دستگاه بسیار گرون است و روز به روز قیمتش رو به افزایش است و چون عمر محدودی نسبت به دستگاه های سالونت بیس دارند و مورد بعدی اینکه چون جوهر های دستگاه اکو گرون تر از دستگاه سالونت است باید میزان محاسبه هر متر مربع در دستگاه اکوسالونت را بیشتر و بالاتر از دستگاه سالونت محاسبه کنیم تا بتوانیم از لحاظ اقتصادی برای ما توجیه قابل قبولی داشته باشد .

اما در دستگاه بنر سالونت بیس چون از جوهر ارزانتر استفاده می شود و از همه مهمترهد های استفاده شده دراین دستگاهها عمر بسیار بالایی دارند بنابراین میتوانیم چاپ بنر را با قیمت مناسب تری ارائه دهیم به عنوان مثال دستگاه چاپ بنر با هد کونیکا 512 میتواند برای ما بالاتر از 15 سال عمر کند که موضوعی بسیار مهم و اساسی است در انتخاب دستگاه مناسب با کار ما .  

 اهمیت جوهر و کاغذ سابلیمیشن

در دستگاه چاپ پارچه ( سابلیمیشن ) علاوه بر موضاعتی که قبلا توضیح داده شده مانند اهمیت هد و برد و .... موضوع مهم و مورد اهمیت دیگه ای که نقش اساسی در کیفیت و سلامت دستگاه دارد موضوع مرکب و کاغذ است . در درجه اول میخواهیم در ارتباط با جوهر سابلیمیشن توضیحاتی مفصل بدهیم تا برای ما ابهاماتی که در این نوع دستگاه ها وجود دارد را برطرف نماییم .

جوهر سابلیمیشن در دستگاه های چاپ پارچه سابلیمیشن متفاوت از جوهر های پرینتر های اپسون مخصوص سابلیمیشن است یکی از رایج ترین اشتباهاتی که رخ می دهد همین موضوع است که بسیاری برای دستگاه چاپ پارچه خخود از جوهر های پرینتر استفاده میکنند چون از لحاظ قیمت بسیار پایین تر از قیمت جوهر سابلیمیشن عریض است . علت اینکه در تمامی دستگاههای چاپی مرکب ها متفاوت هستند و بصورت انحصاری استفاده می شوند داشتن غلظت های متفاوت با همدیگره است چون هر هد از لحاظ میزان پاشش با هد های دیگخ متفاوت است باید غلظت رنگ ها هم متناسب با هد باشد به همین دلیل استفاده جوهر غیر متناسب باعث گرفتگی و در موارد بسیار زیاد باعث سوختن هد می شود .

مشکل دیگه در ارتباط با جوهر و مرکب های دستگاههای چاپ موضوع برند محصول است چون تمامی مرکب ها و جوهر ها وارداتی است کیفیت های متفاوتی دارند که در دستگاه چاپ سابلیمیشن تاثیر بسیار بالایی روی برگردوندن کار روی پارچه را دارد بسیار از مشتریان اعتراضی که از دستگاه خود دارند را نمی دانند که اصلا ربطی به دستگاه ندارد بلکه کاملا ایراد از کیفیت مرکب خودشون هست اگر مرکب مرغوب باشد و دارای کیفیت بالایی باشد هم از لحاظ میزان استفاده مرکب صرفه جویی می شود و هم کیفیت بالایی روی برگردوندن پارچه برخوردار است .

مورد بعدی که بسیار مهم است اینست که در مرکب تاریخ مصرف بسیار اهمیت دارد یعنی ممکن است مرکب آبند و پلمپ تاریخ مصرف گذشته باشد و تمامی هد های دستگاه را کاملا از بین ببرد ومشکل این قضیه ادر اینجاست که این مورد قابل تشخیص برای هیچ کس نیست و تنها راه جلوگیری از این مورد شناخت فروشنده و اطمینان داشتن به مرکب های شرکت توزیع کننده است چون هرچه شرکت فروشنده قوی تر باشد احتمال موندن مرکب و فاسد شدن آن کمتر می شود .

و اما مورد کاغذ بر خلاف دستگاه چاپ بنر که دیا تاثیر آنچنانی روی چاپ و کیفیت ندارد ولی در دستگاه سابلیمیشن چون کاغذ باید بوسیله پرس و یا کلندر منتقل بشه روی پارچه مورد نظر تاثیر مستقیم روی کار ما خواهد داشت . کاغذ هم مانند مرکب دارای تنوع بسیار زیادی است و همچنین دارای گرم های متفاوتی است و اگر کاغذ مرغوب باشد میزان جوهر کمتری استفاده می کند و چاپ برگردون شارپ و با کیفیتی را ارائه میدهد .

بازرگانی پارسا در زمینه دستگاه چاپ سابلیمیشن و چاپ پارچه مستقیم میتواند کمک بسیار زیادی را به متقاضیان امر دهد زیر صفر تا صد این پروسه را در دست دارد از دستگاه چاپ تا کلندر و تولید پرس را می تواند با قیمت و شرایط بسیار مناسبی ارائه دهد

دستگاه چاپ اکو سالونت یا دستگاه چاپ ایندور(پلاتر)

دستگاه چاپ از روز های اول پیدایش خود تا به امروزجزوه یکی از صنعت هایی بود که روز به روز در حال توسعه بوده و بطور دائم در حال پیشرفت و بروز شدن دستگاه قبلی بوده و همین امر باعث شده تا صنعت ماشین آلات چاپ بسیار بسیار گسترده باشد و موضوع مقاله امروز ما بررسی یکی از دستگاههای چاپ به نام دستگاه چاپ اکوسالونت و تفاوت آن با دستگاه چاپ ایندور یا پلاتر است که بسیاری این دو دستگاه را برای مصارف مشابه انتخاب می کنند که این امریست غلط زیرا با اینکه شباهت هایی در این دو دستگاه وجود دارد ولی تفاوت های بسیار زیاد و فاحشی وجود دارد که اگر برای یک مصرف استفاده شود ضررهایی سنگین به بار خواهد آورد .

دستگاه پلاتر را دستگاه چاپ ایندور می خوانند که معنی لغوی آن چاپ نزدیک یا چاپ پوستر هم به آن میگویند می باشد که به صورت عموم دارای عرض های 110 ، 90 ،60 و ... است و از سیستم هد ها و تانک رنگ و شلنگ های مخصوص استفاده می شود و تنها تشابه آن با دستگاه اکو سالونت نزدیک بودن هد و سیستم جوهر افشان بودن دستگاه است . بیشترین مصرف دستگاه پلاتر برای دفاتر فنی هستش و بیشترین استفاده کاربردی آن برای چاپ روی کاغذ است و چاپ پوستر ها و یا نقشه کشی ساختمان است و به علت مدل هد و فاصله کریج با صفحه تخت دستگاه نمی توان از مدیای ضخیم تر استفاده کرد و برعکس آن در دستگاه چاپ اکوسالونت به علت استفاده از هد اپسون و جوهر مخصوصی که در دستگاه استفاده می شود و همچنین صنعتی بودن واستفاده از کریج سنگین و قابل تنظیم ارتفاع کریج این امکان را می دهد تا بتوانیم انواع اقسام مدیا را که قابلیت رول شدن را دارد استفاده کنیم و چاپ را روی آن برای مدت زمان چندین سال استفاده کنیم مانند چرم ، فوم ، بنر ، استیکر ، کاغذ دیواری و ... نکته با اهمیت دیگری که امروزه به شدت مورد حمایت قرار گرفته و بسیار هم حیاتی است استفاده مواد مصرفی است که از لحاظ محیط زیست مورد تایید باشد و کمترین ضرر را به محیط زیست وارد کند به همین دلیل دستگاهی بوجود آمد بنام اکوسالونت که همانطور که از نام آن پیداست دستگاهی است که بیس آن سازگاری کامل را با محیط زیست دارد ، معنی کلمه اکوسالونت یعنی سالونت سازگار با محیط زیست که کاملا بدون بو و بدون ضرر است برعکس دستگاه چاپ بنر که بیس سالونت دارند و دارای بو و ضرر های ریوی بسیار زیادی بوده که در طول مدت اگر تدابیر درستی اتخاذ نگردد می تواند مشکل ساز برای سلامتی نفرات مرتبط با دستگاه شود .

 

خرید دستگاه اکو سالونت

چون دستگاه اکو می تواند مدیاهایی بسیار متنوع را ساپورت کند و همچنین اندازه های متنوعی که می توانیم در دفاتر کوچک و اتاق هایی با متراژ پایین استفاده کنیم و از همه مهتر کاملا بدون بو و ضرر است می تواند خرید بسیار مناسبی باشد اگر کاربرد آن را بخوبی بدانیم و اپراتوری دستگاه را بصورت کامل فرابگیریم تا دستگاهی سلامت و مقرون به صرفه ای را داشته باشیم

 

 

خرید دستگاه اکوسالونت با هد دست دوم ؟!

موضوعی که می خواهیم در ارتباط با ان توضیحاتی دهیم خرید دستگاه اکوسالونت با هد دست دوم هستش که موضوعی بسیار مهم است و باید بصورت مفصل به آن پرداخت ، چون حدود نود درصد خرید و فروش در دستگاه چاپ بنر بصورت دست دوم هستش اغلب این اشتباه را مرتکب می شوند و دستگاه اکو سالونت را با دستگاه سالونت بیس یکی می دانند و آن را هم مانند دستگاه بنر معمولی بصورت دست دوم خریداری میکنند که میخواهیم اشتباه این قضیه را توضیح دهیم .

روند خرید دستگاه بنر دست دوم موردی ندارد زیرا در پرینتر های سالونت بیس هد مورد استفاده شده در آنها از نظر مکانیزم کارایی و ساختاربسیار با دستگاههایی که در ایران با نام اکو سالونت شناخته شده است متفاوت است که برای اینکه متوجه اشتباه قضیه شویم به تفاوت های این دو هد می پردازیم .

تفاوت هد دستگاه بنر و هد دستگاه اکو سالونت

به عنوان مثال و نمونه ما هد کونیکا 512 را با هد اپسون dx5 مقایسه می کنیم : هد کونیکا 512 دارای 512 نازل با قطر 42 یا 35 پیکولیتر است که میزان پاشش هد بستگی به پیکولیتر یا همان قطر نازل ها دارد به همین دلیل است که هد کونیکا دارای گرفتگی بسیار کمتری نسبت به هد های سایر دستگاههای بنر است ولی این پیکولیتر در هد اپسون dx5 به 3.5 پیکولیتر کاهش می یابد و همین دلیل است که کیفیت را در دستگاه های اکو سالونت به بالاترین حد خود می برد ولی بخاطر پایین بودن و ظرافت هد طول عمر هد اپسون نهایتا 2 سال است ولی در دستگاهی با هد کونیکا طول عمر به بالای 10 سال هم می رسد .

به همین تفاوت بالا که توضیح دادیم چون طول عمر هد اپسون بسیار کم است خرید دستگاه اکو سالونت با هد دست دوم چون از میزان کارکرد ان اطلاعی نداریم کار بسیار اشتباهی است بنابراین بهترین کار خرید دستگاه اکوسالونت با هد آکبند است که حداقل از کارکرد بمدت 2 سال اطمینان داشته باشیم .

البته این موضوع در چند سال پیش اصلا اهمیت نداشت زیرا هد آکبند اپسون را میتوانستیم با 3 میلیون خریداری کنیم ولی از زمانی که مبلغ هد به 35 میلیون رسید دیگه تعویض آن بسیار مشکل و دغدغه تمامی افراد چاپچی شد .

مورد بعدی که اشتباهی رایج در اپراتورهای اکو سالونت است دیدگاه شستشوی هدی است که در ارتباط با هد اپسون دارند . هد اپسون به قدری حساس و ظریف است که کوچکترین لغزش و اشتباهی می تواند به راحتی هد را بسوزاند و خسارت 40 میلیونی را روی دستمان بگذارد به قدری این مسئله حیاتی است که حتی 80 درصد تکنسین های متخصص از نصب هد آکبند هم خود داری میکنند چه برسد به شستشوی هد که باعث سوختن صد در صدی هد می شود این حرکت را متاصفانه عده ای سودجو و تعمیرکار نما برای استفاده و منفعت شخصی خودشان مطرح میکنند و عده ای بسیار از چاپچی ها و اپراتور های کم اطلاع هم افسار خود را به این افراد می سپارند و ضرر های هنگفتی را متحمل می شوند بنابراین به هیچ عنوان هد دستگاه اپسون را دست نزنید.

بازرگانی پارسا با انواع ماشین آلات چاپ و اداری استوک آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی در سراسر کشور است

دستگاه کپی استوک ریکو mp

همانطور که اغلب افرادی که در حوزه چاپ فعالیت دارند از برند ریکو آشنایی کامل دارند زیرا سابقه بسیار زیاد و درخشان برند ریکو در دنیا باعث شناخته شدن آن شده است . برند ریکو برای کشور ژاپن است که در ایران با اقلام زیادی از این برند روبرو می شویم که بیشترین آن دستگاه کپی ریکو است که بالای 40 سال هست که در ایران مورد استفاده مداوم قرار می گیرد البته برند ریکو در تمام دنیا حرف اول را در صنعت کپی میزند ولی در ایران بنا به شرایط کشور ما دستکاههایی به ایران می اید که چندین سال پیش در دنیا از رده خارج شده است ولی همچنان در ایران مورد استفاده قرار می گیرد .

دستگاه کپی تکثیر ریکو mp

دستگاهی که مقدار کپی آن در دقیقه بالاتر از 60 برگ باشد را دستگاه کپی تکثیر میگویند یعنی دستگاهی که مناسب برای چاپ زیاد است و قابلیت هایی دارد که در دستگاههای رومیزی و ضعیف تر وجود ندارد از جمله ویژگی های دستگاه تکثیر می توان به مقدار ذخیره کاغذ اشاره کرد که در دستگاههای تکثیر به بالای 2 هزار برگ افزایش پیدا می کند . مورد بعدی قابلیت ذخیره اطلاعات در حین چاپ است یعنی دستگاه تکثیر دارای حافظه داخلی جهت ثبت کپی و اسناد را دارد .سومین مورد سورت اتوماتیک خروجی کپی های گرفته شده د تعداد بالای 30 هزار برگ است که مهمترین مزیت در دستگاه تکثیر است . مورد بعدی سرعت چاپ بدون استفاده از باز و بسته کردن دستگاه است که بوسیله ADFاستفاده می شود .همچنین قابلیت های مختلف پشت و رو زدن اتوماتیک بوسیله دابلکس .

سری جدید دستگاه ریکو بنام mp

نسل جدید دستگاههای کپی ریکو بنام mp که امروزه بیشترین طرفدار را در دفاتر فنی و شرکت های تبلیغاتی و موسسه ها و دانشگاهها پیدا کرده است . mp  در مدل های گوناگونی وجود دارد از مدل های رومیزی مانند mp1600 تا دستگاه های تکثیر مانند mp8500 که دستگاه 85 کپی در دقیقه است چون دستگاهی است که در ایران جدید وارد شده دارای امکانات بسیار بالا و از همه مهمتر دستگاههای بسیار تمیز و کم کارکردی هستند معمولا . دستگاه ریکو سری mp نکته قابل توجه آن اینست که هم از لحاظ خدمات مناسب و سهل الوصول است و هم تامین قطعات آن برای فروشندگان و متقاضیان امر کار سخت و دشواری از لحاظ پیدا کردن و خرید کردن آن نیست برای همین میتوانیم به جرات بگیم که برای خرید دستگاه کپی سیاه و سفید می تواند بهترین انتخاب باشد .

بازرگانی پارسا

شرکت بازرگانی پارسا با واردات مستقیم دستگاه کپی و دستگاه چاپ بنر بدون واسطه و بصورت کاملا قانونی و با داشتن برگ سبز می تواند بهترین دستگاه چاپ استوک را با قیمت مناسب ارائه دهد زیرا کاملا بدون واسطه و بدون دخالت دلال است به همین دلیل شما می توانید بدون اسطه بصورت مستقیم ماشین آلات چاپ و اداری مورد نظرتون را در نمایشگاه دائمی ماشین آلات چاپ واداری استوک در ایران در منطقه یافت آباد تهران خریداری کنید .

دستگاه چاپ روسر و شال

در بین افرادی که در حوضه صنعت چاپ پارچه فعالیت دارند در کشور ایران یکی از پررونق ترین شاخه این صنعت ،صنعت چاپ روسری و شال است که میزان رشد قابل توجهی داشته علت این رشد هم می توان به چندین مورد اشاره کرد یکی از این موارد تنوع در ایجاد طرح در پارچه ها و استفاده از طرح و سلیقه ایرانی در جهت چاپ روی پارچه است و دومین مورد اینست که در مورد استفاده شال و روسری در ایران بسیار بالاتر از اجناس و اقلام دیگر است .

دستگاه متناسب برای چاپ روسری و شال

برای راه اندازی سیستم چاپ پارچه که متناسب برای چاپ روسری و شال نیز باشد باید از دستگاه چاپ سابلیمیشن استفاده کرد همان دستگاهی که در قسمت های قبلی کامل اجع به آن توضیحاتی مفصل داده ایم . دستگاه چاپ سابلیمیشن دستگاه چاپ غیر مستقیم پارچه محسوب می شود که چاپ را روی کاغذ سابلیمیشن انجام می دهد و برای چاپ روسری و شال بهترین گزینه انتقال چاپ روی پارچه پرس حرارتی است زیرا بدون چروک و بدون خط تو چاپ می تواند تصاویر و طرح های دلخواه را با کیفیت ببالا منتقل کند .

 

عرض مورد نظر دستگاه چاپ روسری و شال

برای استفاده از دستگاه چاپ پارچه روسری و شال باید عرض دستگاه از 160 سانتی متر بالاتر باشد زیرا طاقه هایی که برای پارچه و کاغذ مخصوص است درعرض های 150 و 160 سانتس متر است بنابراین باید دستگاه چاپ حدقل دارای عرض 180 سانتی متر چاپ مفید را انجام دهد مدیاهای موجود در ایران برای پارچه در سایز های 140 و 150 سانتی متر است .

پروفایل سازی متناسب با جوهر

چاپ روسری و شال چون معمولا دارای طرح های زیاد و به اصطلاح شلوغ استفاده می شود باید در قسمت پروفایل سازی بسیار دقیق انجام شود تا بدون کوچکترین تغییر رنگ و ضعف چاپ انجام شود که این امر اتفاق نمی افتد مگر اینکه جوهر ، تکنسین و قطعات دستگاه در حد اعلا و با تخصص جمع آوری شده باشد . جوهردستگاه سابلیمیشن بسیار بیشتر از هر دستگاهی مهم است زیرا ارتباط مستقیم با چاپ و خروجی کار روی پارچه دارد و همچنین جوهر خوب می تواند در میزان استفاده رنگ هم برای ما صرفه جویی مناسبی را داشته باشد .

 

سرعت دستگاه چاپ سابلیمیشن

 

اگر در دستگاه های چاپ پارچه از یم هد اپسون 4720 استفاده شود سرعت آن در ساعت برابر است با 35 مترمربع در ساعت و اگر از دو هد استفاده شود در ساعت برابر است با 70 متر مربع که سرعت بسیار قابل توجهی است البته امکان بالابردن سرعت از 70 متر در ساعت هم هست و می توان با اضافه کردن هد تا نهایتا 4 هد سرعت را 35 متر برای هر هد اضافه کرد که در نهایت سرعت با 4 هد اپسون 4720 میتوان با سرعت 140 متر در ساعت چاپ مفید و با کیفیت استخراج کرد

بازرگانی پارسا

شرکت بازرگانی پارسا بزرگترین عرضه کننده ماشین آلات چاپ و اداری استوک در ایران و با بیش از 50 نوع دستگاه چاپ پارچه در ابعاد مختلف با قطعات مختلف در نمایشگاه دائمی در یافت آباد تهران آماده خدمت رسانی برای مشتریان گرانقدر خواهد بود

دستگاه سابلیمیشن چند کاره ( پرس حرارتی )

دستگاهی که در ارتباط با آن میخواهیم توضیحاتی را ارئه دهیم دستگاهیست که با توجه به شرایط ویژه کرونا و افزایش قیمت دلار اهمیت ویژه ای پیدا کرده و با اینکه عمر تولید این دستگاه چندان جدید نیست ولی امروزه بسیار بیشتر از قبل شناخته شده است . دستگاه سابلیمیشن جزوه دستگاههای ثانویه محسوب میشه و به اشتباه ان را دستگاه چاپ سابلیمیشن میخوانند ، و اشتباه اینجاست که کاره دستگاه سابلیمیشن پرس بوسیله حرارت است و وظیفه منتقل کردن چاپ را روی سطوح دلخواه ما را دارد و هرگز کار چاپ را انجام نمی دهد بلکه کار انتقال چاپ را بر عهده دارد و به همین دلیل است که به آن پرس حرارتی نیز میگویند .

 

پیش نیاز پرس حرارتی

دستگاه پرس حرارتی به خودی خود کارایی ندارد و پیش نیاز آن داشتن پرینتر سابلیمیشن است که بتواند چاپ مورد نظر در سیستم کامپیوتر ما را به روی کاغذ مخصوص سابلیمیشن چاپ کند تا بتوانیم بوسیله پرس حرارتی آن را منتقل کنیم روی اجناس مورد نظرمان . پرینتر های مخصوص سابلی دارای ابعاد متفاوتی هستند از اندازه A4 داریم تا دستگاه چاپ پارچه 320 سانتی متری که بنا به اندازه پرینتر های مورد استفاده باید از پرس های متناسب با پرینتر سابلی استفاده کرد .

اندازه های پرس حرارتی

دستگاه سابلیمیشن دارای ابعاد متفاوتی است که به چند نمونه از پرکاربرد ترین آنها اشاره می کنیم :

دستگاه پرس حرارتی 6 کاره :  ابعاد 38*28

دستگاه پرس حرارتی 7 کاره :  ابعاد 38*28

دستگاه پرس حرارتی تک کاره :  ابعاد 40*40

دستگاه پرس حرارتی تک کاره :  ابعاد 40*60

دستگاه پرس حرارتی  پنوماتیک : از ابعاده 40*60  الی 3*3

تمامی پرس های حرارتی (سابلیمیشن) تولید شرکت بازرگانی پارسا می باشد که میتوانیم درتمامی ابعاد دلخواه و متناسب با درخواست متقاضی ساخته و با گارانتی 2 ساله تعویض قطعات تحویل دهیم و هیچ گونه محدودیتی در ساخت و ابعاد دستگاه نخواهیم داشت

زمان تولید دستگاه در صورتی که سایز مورد نظر سایز رندی در بازار نباشد بین 20 تا 30 روز کاری می باشد که با بهترین قطعات و المنت های موجود در بازار استفاده می شود و تمامی دستگاههایی که تولید شرکت ما باشد دارای گارانتی قطعه می باشد بصورتی که اگر هر قطعه ای در طول 2 سال معیوب شود آن را با قطعه آکبند بدون هزینه تعویض خواهیم کرد . لازم به ذکر است که توضیح دهیم در دستگاههای سابلیمیشن ساخت های ایران و تولیدات کشور ما بسیار مرغوب تر از دستگاههای وارداتی از چان است و از قطعات بسیار بهتر و خدمات بالاتری برخوردار است و امروزه تمامی دستگاههای وارداتی از چن که در ایران نمایندگی ندارند و توسط شرکت های نا معتبر عرضه می شوند دچار خرابی شدند و هیچ گونه خدمات و قطعاتی برای این دستگاهها وجود ندارد و تمامی دستگاههای بدون استفاده و از رده خارج شده اند که عمدا دستگاههای سابلیمشین 6 کاره هستند .

برای خرید دستگاه پرس حرارتی تحقیقات خود را از سایت های معتبر تکمیل کنید و بعد با مشاوره های متخصص مشورت کنید و سپس اقدام به خرید دستگاه مورد نظر خود نمایید تا بتوایند به مدت طولانی بدون نگرانی از دستگاه و خرید خود لذت ببرید  

اولین دستگاه بنر در ایران

حدود 25 سال پیش در ایران دستگاهی به بازار عرضه شد که میتوانست چاپ عریض را برای مسافت های دور و به اصطلاح دورنما ازش استفاده کرد که اسم لاتین آن larg format print است و در ایران بنام دستگاه چاپ بنر معروف است این دستگاه مدل ارتقا و پیشرفته دستگاه پلاتر است با این تفاوت که در دستگاه پلاتر ما چاپ را برای نمای نزدیک استفاده می کنیم ولی در دستگاه لارج فرمت برای استفاده در نماهای دور و تابلو ها و بیلبورد ها کاربرد دارد و استفاده می کنیم .

اولین دستگاه بنر که برای اولین بار در ایران وارد شد با برند مطسا بود که درای هد زار 126 بود یعنی اولین دستگاه بنر در دنیا با هد زار 126 که ساخت کشور انگلیس بود ساخته شد و در دنیا عرضه شد . در دوره خودش این دستگاه طوفانی در صنعت چاپ در ایران بوجود آورد بطوریکه تبلیغات کشور را بطور کل تغییر داد و به سمت کشور های صنعتی پیش برد تمامی تبلیغات تا قبل از پرینتر های چاپ بنر بصورت پارچه نویسی و بدون طراحی های پیشرفته بوده و فقط در حد نوشتن نام و چند خط دست نوشته دیگه بود ولی با وجود دستگاه بنر طرح ها از نوشته به تصاویر تغییر کرد و توانست برای استفاده تابلو های فروشگاهها و بیلبورد های تبلیغاتی نقش بسزایی ایجاد کند .

اولین دستگاهها در هر صنعتی بطور قطع دارای مشکلات و ضعف هایی هستند که به مرور زمان و با پیشرفت تکنولوژی تصحیح شده و ارتقا میکند ولی دستگاه مطسا با هد زار که اومد به بازار تا 10 سال بدون رقیب و بدون مشکل کار می کرد و توانسته بود تمام متقاضیان دستگاه و شرکت های تبلیغاتی را راضی نگه دارد با اینکه هد زار 126 امروزه از دور خارج شده ولی در اون زمان هد قابل قبولی بود سرعت 20 متر در ساعت و کیفیت نسبتا معقول به زمان خودش و از همه مهمتر عمر هد بسیار بالا بود که برخلاف دستگاههای پلاتر که نهایتا یکی دو سال بعد از استفاده از بین می رفتند در دستگاه لارج فرمت هر هد حدود 5 تا 10 سال عمر مفید کار داشت .

سازنده دستگاه چاپ بنر

سازنده دستگاه بنر کشور انگلیس است که با ساخت اولین هد دستگاه بنر یعنی هد zaar شروع به تولید دستگاه بصورت انبوه کردو جالب اینست که بعد از 30 سال هنوز هد را فقط چند کشور تکنولوژی ساختش را دارند که اوین آنها انگلیس بعد ژاپن و بعد امریکا است که هر کدام با نام های تجاری مختلف در بازار جهان عرضه کردند .

بازرگانی پارسا

شرکت پارسا با بیش از 35 سال سابقه در زمینه ماشین آلات چاپ و اداری و داشتن تیم متخصص پشتیبانی میتواند تمامی دستگاههای چاپ بنر دستگاههای کپی و تمامی ماشین های چاپ و اداری را از قدیم تا بروز ترین آنها در اختیار مشتریان در سراسر کشور قرار دهد . مشتریان گرامی می توانند همه روزه در نمایشگاه دائمی که دارای بیش از 70 نوع دستگاه چاپ در یکجا وجود دارد را مشاهده کنند و از مشاوره های متاخصصان امر در شرکت برای خرید و فروش و تعویش دستگاه خود استفاده نمایند

 

نسل جدید دستگاه کپی رنگی و سیاه و سفید در یک دستگاه

در گذشته نه چندان دور دستگاههای کپی یا سیاه و سفید بودند یا رنگی با قابلیت چاپ سیاه و سفید که مشکلی که داشتند این بود که برای چاپ سیاه و سفید باید از تونرهای رنگی استفاده می شد و همین قضیه باعث افزایش مبلغ خروجی کار میشد به همین دلیل هرکس که در دفاتر فنی کار میکرد یا مجموعه تبلیغاتی داشت باید برای هر دو دستگاه را جداگانه تهیه می کرد ولی نسل جدیدی ارز دستگاههای کپی وارد کشور شده که این مشکل را از بین برده و میتواند هر دو کار را باهم انجام دهد البته این دستگاه خیلی سال هست که در دنیا استفاده می شود ولی به تازگی به ایران هم وارد شده بصورت دستگاه کپی استوک البته لازم به ذکر است که در بین دستگاههای وارد شده تعدادی از آنها دستگاههای غیر قابل قبول هستند و خرید آنها کاملا اشتباه و بدون استفاده خواهد بود  

دستگاههای چند کاره کپی باید دارای خصوصیاتی باشند که از لحاظ قیمت تموم شده هر بزگ چاپ شده مقرون به صرفه باشند نه اینکه دستگاهی باشه که از لحاظ قیمت رنگ و تونر و دولوپر به قدری باشه که برای هیچ مجموعه ای توجیه اقتصادی نداشته باشد یکی از این مدل هایی که وارد شد و با شکست سنگین مواجه شد و تمامی افرادی که خریداری کردند به نیت اینکه هم سیستم رنگی و هم سیاه و سفید را در یک دستگاه دارند مجبور به برگرداند دستگاه شدند ولی سری جدید دستگاه کپی که با برند های کونیکا مینولتا وارد شدند دستگاههای نسبتا قابل قبولی هستند که میتوانیم به واقع اسم آنها را دستگاه دو کاره سیاه و سفید و رنگی بخوانیم

دستگاه کپی استوک کونیکا مینولتا

در حال حاضر یکی از بهترین برند هایی که در صنعت کپی در ایران فعال است دستگاه کونیکا مینولتاست که ما برای اشاره به خوب بودن دستگاه به مشتریان خود میگوییم در هر کجای ایران که هستند به نزدیک ترین دفتر فنی مراجعه کنند و حتما یکی از دستگاهها دستگاه کپی رنگی کونیکامینولتا می باشد که دارای مدل های متفاوتی است ولی در کل بهترین انتخاب مخصوصا برای کپی رنگی می توان با قدرت گفت دستگاه کونیکا مینولتاست زیرا از لحاظ  قطعات و مبلغ تموم شده کار بسیار به صرفه است البته باید اشاره کرد که کمپانی کونیکا در دنیا بسیار طراز اول بوئده و در صنعت دستگاه چاپ بنر و ... هم فعالیت مستمر دارد

خدمات پس از فروش

موضوعی که بسیار اهمیت دارد در دستگاههای کپی داشتن خدمات پس از فروش آنهاست و قیمت قطعات دستگاه به عنوان مثال دستگاه کپی زیراکس در دنیا حرف اول را میزند ولی دستگاه کپی زیراکس در ایران انقدر گرون است و خدمات و قطعاتش انقدر کم است که نخریدن ان به صرفه تر از خریدن آن است به همین دلیل برای خرید دستگاه کپی استوک توجه داشته باشید که دستگاهی تهیه کنید تا از لحاظ خدمات و تامین قطعات به مشکل هزینه و تکنسین بر نخورید

شرکت بازرگانی پارسا با داشتن بیش از 50 نوع دستگاه کپی استوک با خدمات و گاارنتی در نمایشگاه دائمی ماشین آلات چاپ و اداری استوک میزبان شما مشتریان گرامی خواهد بود

دستگاه بنر دست دوم با قطعات آکبند

وقتی صحبت از جنس دست دوم پیش می آید نگرانی هایی بوجود می آورد که خیلی هم بی دلیل نیست و همه ی ما تجربه خرید اجناس دست دومی را داشته ایم که متاسفانه به مشکل خورده ایم و نتوانستیم بهره لازم را از خرید خود داشته باشیم ودر نهتایت خرید مناسب با انتظاری را نداشتیم و این موضوع در ارتباط با دستگاه چاپ بسیار بیشتر مورد توجه است زیرا هم دستگاههای چاپ دارای قیمت های بالایی هستند و هم موضوع خدمات و تخصص ویژه ای به میان میاید

در دستگاه چاپ بنر مدل و قطعات مورد استفاده شده در دستگاه بسیار حائز اهمیت است چون به علت تحریم هایی که کشور ما دارد بسیار مهم است که از قطعات و برتدی استفاده شود تا بتوان روی تامین قطعات و خدمات پس از فروش آن حساب کرد بسیار شاهد این موضوع بوده ایم که دستگاههایی وارد کشور شده که بعد از مدت کوتاه بدون استفاده و غیر قابل خرید و فروش شده اند چون خدمات و قطعاتی برای پشتیبانی دستگاه در دسترس نیست و چون تفاوت قیمت بین دستگاه چاپ آکبند و دست دوم بسیار زیاد است حدود نود درصد فروش های دستگاه چاپ بنر بصورت دست دوم می باشد که امروزه راهی برای از بین بردن قسمت عمده ای از نگرانی بابت خرید دستگاه دست دوم بوجود آمده که آن هم فروش دستگاه بنر دست دوم با قطعات آکبند است که توضیحاتی در ارتباط با این موضوع تقدیم خواهیم کرد .

 

دستگاه چاپ بنر شامل سه تیکه مهم است که بصورت مجزا و کامل شرح می دهیم .

بدنه : بدنه یا همان اسکلت دستگاه چاپ که از آهن تشکیل شده و درسته که از لحاظ زیبایی و فنی تاثیر بالایی دارد ولی تفاوتی با آکبند و دست دوم ندارد زیرا بدنه تشکیل شده از آهن در مدت زمان طولانی نه خراب می شود و نه از بین می رود فقط ممکن نیاز تمیز کاری و رنگ کاری بدنه داشته باشد  

قطعات : قطعات شامل ست برد ، هد ،پلیت ، شلنگ ، موتور و درایور ، پمپ ، شلنگ و ... است که اگر ما این قطعات را آکبند استفاده کنیم دستگاه نهایتا 10 درصد با دستگاه به کل آکبند فرق می کند

تبدیل و اسمبل دستگاه : روند تبدیل دستگاه دست دوم با قطعات آکبند را تبدیل کردن یا اسمبل کردن می گویند که نیاز به تخصص کامل دارد تا بتوانیم دستگاهی داشته باشیم با قیمت دست دوم و کارایی دستگاه آکبند داشته باشیم

بازرگانی پارسا با بیش از 110 تبدیل در سال و با دشتن تکنسین های متخصص در این زمینه می تواند این اطمینان را به مشتریان خود بدهد تا با قیمت بسیار مناسب دستگاهی با کیفیت آکبند و با قیمتی حد اقل نصف دستگاه آکبند با گارانتی و خدمات پس از فروش ارائه دهد . نمایشگاه دائمی در منطقه یافت آباد تهران با بیش از 50 مدل دستگاه چاپ و متاشین های اداری استوک می تواند خدمات مناسبی را ارائه دهد شرکتی بدون واسطه و با واردات مستقیم همراه با برگ سبز جهت اطمینان از قیمت و سلامت ماشین آلات چاپ

 

دستگاه چاپ اکو سالونت ، چاپ بدون بو

وقتی صحبت از دستگاه چاپ بنر می شود الارقم تمامی امتیازات و محاسنی که دارد متاسفانه صحبت بو و ضررهای حاصل از مرکب پیش می آید که می تواند در مدت زمان طولانی آسیب به سلامتی اپراتور وارد کند البته امروزه در اکثر کشور های دنیا دستگاههایی استفاده می شود که کاملا بدون بو و ضرر هستند و به نوعی سازگار با محیط زیست و در دستگاه چاپ اکوسالونت یکی از همین دستگاههاست که چندی سالی می شه که وارد کشورمان شده . در دستگاههای بنرپایه و بیس دستگاه را سالونت تشکیل میدهد در واقع مایع حلال هد را سالونت می گویند و به این نوع دستگاهها دستگاه چاپ بنر سالونت بیس میگویند که این موضوع در دستگاه اکوسالونت تغییر می کند زیرا معنی اکو سالونت یعنی دستگاه بدون سالونت و بدون بو و کاملا بدون ضرر.

فرق جوهر اکو سالونت با جوهر سالونت

یکی از دلایلی که دستگاه اکوسالونت بدون بو هست و بدون ضرر جوهر دستگاه هست که در دستگاههای اکو از موادی تشکیل شده که دارای غلظت متفاوتی است تا بتواند چاپ را از هد هایی با پیکولیتر 3.5 عبور بده البته جوهر اکو از لحاظ قیمت بالاتر ازمرکب دستگاه سالونت ولی کاملا مقرون به صرفه است .

نحوه استفاده از دستگاه بنربا رعایت نکات مهم برای سلامتی

محیطی را که ما در آنجا دستگاه چاپ خود راقرار میدهیم به اصطلاح سایت می گویند ، ما برای اینکه محیطی استاندارد و سالم داشته باشیم باید به چند نکته توجه کنیم تا هم دستگاهی سالم دااشته باشیم هم از آن مهم تر برای سلامتی خو و دیگارن مشکلات بوجود نیاوریم .

نکته اول : نصب هود بالاسر دیتگاه چاپ بنر خود مخصوصا اگر دستگاه بنر ما سالونت بیس باشد که دارای بوی نسبتا زیادی است ، نصب هود بالا سر دستگاه باعث می شود تا تمام بوی دستگاه به بالا کشیده بشود و آسیب را به نزدیک صفر برساند .

نکته دوم : هواکش در محیط دستگاه الزامیست تا بتواند بو را به بیرون و در جای مناسبی خارج کند و هر چه این هواکش قوی تر باشد ضرر برای افراد حاضر درمحیط کمتر خواهد شد .

نکته سوم : دمای محیط باید بین 20 تا 25 درجه باشد تا هم دستگاه در سلامت کامل باشد  بتوان چاپ مناسب را از آن دریافت کرد هم برای اپراتور دمای مناسبی باشد

نکته سوم : عامل اصلی بو در دستگاه سالونت جوهر ان است و هرچه جوهر مرغوب تر میزان بو و ضرر آن کمتر می شود که این عامل هم بسیار برای سلامت فرد و سلامت دستگاه اهمیت دارد به هیچ عنوان از جوهر نامناسب و ارزان استفاده نکنید زیرا خسارت هایی را بدنبال دارد که جبرانش بسیار سنگین است

نکته آخر : مساحت محیطی که دستگاه در ان قرار می گیرد هرچه بزرگتر باشد میزان کیفیت کار و سلامت افراد بالاتر خواهد رفت برای دستگاهی با عرض 3.20 حد اقل 6متردر 4 متر نیاز است و هرچی جا کمتر باشد فاصله نفرات با دستگاه کمتر می شود و میزان ضرر وارد شده بالاتر می رود

شستشوی هد دستگاه بنر و نگهداری ازهد

در دستگاه چاپ بنر مهمترین قطعه هد است که وظیفه اصلی چاپ روی مدیا را برعهده دارد و بسیار نگهداری و مراقبت از این قطعه مهم و ضروری است به همین علت میخواهیم توضیحاتی در ارتباط با نحوه صحیح نگهداری از هد و همچنین شستشوی هد را توضیح دهیم .

شستشوی هد چه تاثیری دارد ؟

بسیاری از مشتریان که با ما تماس میگیرند شناخت و اطلاعات کافی و صحیحی در ارتباط با شستشوی هد دستگاه بنر ندارند و سوالاتی میپرسند که نشان دهنده نداشتن اطلاعات درست است به عنوان مثال شخصی تماس گرفت با شرکت و میخواست هد دستگاه زار 128 خود را که به مدت دو سال خارج از دستگاه و سالونت بوده را با شستشوی هد دوباره راه اندازی کند که این خواسته قطعا غیر ممکن است زیرا شستشوی هد آن هم نه برای تمامی هدها بلکه برای تعدادی ازهد ها میتواند بیست تا چهل درصد در شرایط خاص احیا کند و بهبود ببخشد وضعیت هد را .هدی را می توان شستشو داد و انتظار بهبود را ازش داشت که هد در حال کار یا در داخل مایع سالونت باشد چون هدی که از این دو حالت خارج باشد قطعا تمام نازل های آن خشک شده و وقتی نازل خشک بشه در 99 درصد مواقع نمی توان هد را کار خاصی روش انجام داد .

روش شستشوی هد :

درست ترین روش شستشوی ه بوسیله دستگاه مخصوص شستشوی هد ( الترا سونیک ) می باشد که بوسیله حرارت و ویبراتور سالونت را با افزایش دما و لرزشی که دارد به داخل هد برده و تاثیر بیشتری در باز شدن نازل های هد دارد و این عملیات بنا به وضعیت هد باید در طی چند روز توالی انجام شود تا تاثیر بیشتری را داشته باشد . برای استفاده از الترا سونیک حتما باید از سالونت تمیز و به مقداری که یذره بالاتر از نازل پلیت هد باشد انجام شود و استفاده از سالونت کثیف میتوانداشغالهای داخل سالونت را به داخل هد برده و وضعیت هد را خراب تر کند .

چه مدل از هد را نمی توان شستشو داد ؟

تمامی هد های دستگاههای چاپ سالونت بیس که پایه سالونت دارند را می توان شستشو داد زیرا دارای پیکولیتر بزرگتری هستند و با شستشو آسیب نمی ببینند ولی دستگاههایی که دارای هد های اپسون و ریکو هستند که در دستگاههای چاپ اکو سالونت و چاپ پارچه ( سابلیمیشن) استفاده می شوند را نمی توان شستشو داد زیرا یکولیتر این هد ها بسیار بسیار ریز هستند و به احتمال زیاد با شستشو دچار از بین رفتن نازل پلیت می شوند یا هد را می سوزانند بنابراین هد های اپسون را به هیچ عنوان شستشو ندهید که با توجه به قیمت حال حاضر آن ضرری بالای 35 میلیون متحمل می شوید .

بازرگانی پارسا :

شرکت بازرگانی پارسا عملیات شستشوی هد را با دستگاه شستشوی هد الترا سونیک به رعایت تمامی نکات مهم و با مسئولیت کامل انجام خواهد داد تا در صورت امکان نیازی به تعویض هد و پرداخت مبلغ بالا برای خرید هد را نداشته باشید و نکته مهم همانطور که می دانید شستشوی هد به هیچ عنوان نمی توان تضمینی برای بهبود یا میزان بالا رفتن کیفیت هد را به مشتری داد زیرا تا زمانی که شستشو تمام نشده باشد و روی دستگاه قرار نگیرد از میزان کیفیت هد مطلع نخواهیم شد

تبدیل یا تخریب دستگاه بنر دست دوم

در ایران موضوعی در ارتباط با دستگاه چاپ بنر وجود دارد که چندین سال هست که رایج شده و فواید و ضررهایی را در بر داشته که لازم دانستیم در ارتباط با موضوع صحبتی داشته باشیم و این موضوع را به صورت تخصصی بررسی کنیم .

موضوع تبدیل دستگاه از زمانی شروع شد که قیمت دلار افزایش پیدا کرد و خرید دستگاههای جدید و واردات آن به کشور سخت و شامل هزینه گرافی شد در آن زمان تکنسین های داخل کشور حرکت جدیدی را انجام دادند و آن هم تبدیل دستگاه فرسوده به دستگاه جدید بود البته منظور از تبدیل ، تبدیل قطعات است نه بدنه دستگاه به اینصورت که قطات مصرفی و قطعات اصلی مانند هد و برد و در صورت نیاز موتور دستگاه که مدل قدیمی و با ورژن قدیمی هست را از دستگاه خارج کرده و هد و برد جدید را روی دستگاه نصب کرده و کار تبدیل را انجام می دهند البته موضوع به همین راحتی که صحبت میکنیم نیست و تبدیل دستگاه کار تخصصی است طوری که بسیاری از تکنسین ها یا به اصطلاح تکنسین نما ها بسیاری از دستگاهها را به نابودی کشوندند و نتوانستند کار تبدیل را به درستی انجام دهند.و بجای تبدیل عملیات تخریب را روی دستگاه انجام داده اند .

امروزه مشتری تصمیم می گیرد که دستگاه قدیمی و مدل پایین خود را بدون نیاز به فروش و خرید دستگاه دیگه و بدون هزینه و زحمت حمل و نقل در محل خود دستگاه قدیمی خود را تبدیل به دستگاه جدید کنه وبسیار از این افراد خبر ندارند که هر دستگاهی را نمیتوان به هر سیستم جدیدی تبدیل کرد و هر تبدیلی نمی تواند خوب و مفید باشد بلکه می تواند در آینده مشکلاتی بوجود بیاورد که جبران ناپذیر باشد که البته هم مشتری باید اطلاعات خود را در این ارتباط کامل کند و هم تکنسین باید مهارت و تخصص و ز همه مهم تر صداقت کافی را داشته باشد تا مشتری را کاملا توجیح کند .

به خودی خود این قضیه هیچ مشکلی ندارد و چون در ایران امکان تعویض دستگاه بنر و استفاده از دستگاههای جدید و بروز بخاطر قیمت های دلار و تحریم ها و .... امکان پذیر نیست ناچار مجبور به حرکت هایی می شویم که دردنیا تا بحال انجام نشده ولی در ایران بخاطر ماندن در صنعت و حفظ بقای چاپ از این نوع کارها انجام می شود . به عنوان مثال درکشور ژاپن دستگاه را اکبند خریداری کرده و پس از یکسال شرکت های فروشنده دستگاه را برگردانده و دستگاه اکبند با امکانات جدیدتری را جایگزین میکنند زیرا دستگاه چاپ بنر در تمام دنیا دارای کارایی های بالا و نقش بسیار مهمی در تبلیغات در هر کشوری با هر امکانای دارد .

شرکت بازرگانی پارسا

مابا داشتن تکنسین و امکانات ویژه که در اختیار داریم توانسته در سال حدود 150 دستگاه بنر فرسوده را به نحوه احسن و با رعایت کامل نکات تخصصی به دستگاه روز تبدیل کرده و با ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش در سراسر ایران به حمد الله و خداروشکرمشتریانی راضی نگه داشته و مسیری درستی را در صنعت چاپ بوجود آوردیم

دستگاه چاپ پارچه مستقیم یا غیر مستقیم ( سابلیمیشن )

موضوع مهمی که باید در ارتباط با آن توضیحاتی داده شود موضع دستگاه چاپ پارچه مستقیم یا غیر مستقیم ( سابلیمیشن ) است که در صنعت پارچه مورد استفاده قرار گرفته و بخاطر بالابودن قیمت دلار در صنف پارچه فروشان واردات خیلی به صرفه نیست و اغلب فروشندگان به تامین دستگاه و تولید داخلی روی آوردند. البته این تولید حسن های زیادی دارد از جمله ایجاد طرح های دلخواه همزمان با تقاضای زمان مربوط دوم امکان تولید به اندازه دلخواه و در زمان دلخواه بدون نیاز به مشکلات واردات ضمن اینکه نحوه کارکردن و آموزش کار کردن با این دستگاه نیز بسیار راحت است و پس از چند روز هر شخصی با هر میزان از اطلاعات می تواند از عهده کار بر آید .

چاپ پارچه مستقیم :

در دستگاه چاپ مستقیم هایی که در ایران موجود است و با قیمت هایی نظیر 550 میلیون تا 700 میلیون اصلا کیفیت لازم را روی پارچه ندارد و تمامی افرادی که دستگاه را تهیه کردند به ناچار مجبور به بلا استفاده کردن دستگاه کردند زیرا دستگاه نمیتواند رنگ و کیفیت مناسبی را روی پارچه منعکس کند، البته دستگاهی هست که چاپ مستقیم را روی پارچه قرار دهد با کیفیت و سرعت عالی اما این دستگاه تا بخواهد برسد در ایران قیمتی بالای 2 میلیارد خواهد داشت که دستگاهی از لحاظ قیمت دستگاهیست که غیر مناسب می شود به همین علت تمامی مصرف کنندگان به چاپ غیر مستقیم ( سابلیمشن ) روی آوردند .

 

چاپ غیر مستقیم پارچه ( سابلیمیشن ) :

دستگاه چاپ سابلیمیشن دستگاهیست که چاپ را روی کاغذ مخصوص سابلیمیشن منشر میکند و نیاز به اتو پرس یا دستگاهی بنام کلندر است تا چاپ را از روی کاغذ منتقل کند روی پارچه مربوط که این کار را بوسیله حرارت انجام میدهد و در هر پارچه ای که جنس آن از 60 درصد پلی استر تشکیل شده باشد انجام میدهد با کیفیت عالی که در زمان مناسب آن را انجام میدهد این مدل از دستگاه چون قیمت بسیار مناسبی را دارد سیر عظیمی از متقاضیان را در بر داشته چون می توان با 300 میلیون تومان پکیج دستگاه چاپ سابلیمیشن و پرس مخصوص خود را خریداری کرده و مجموعه چاپ و اتو پرس را خریداری کرد . بیش این دستگاهها از آب تشکیل شده و جوهر آن نسبت به سایر دستگاههای چاپ عمر مفید بالاتری دارند و دیر تر خشک می شوند .

کلندر :

دستگاه کلندر دستگاهیست که بعد از فرایند چاپ به وسیله دستگاه چاپ پارچه غیر مستقیم ( سابلیمیشن ) وارد عمل میشود و وظیفه انتقال چاپ از کاغذ سابلیمیشن را به روی پارچه بر عهده دارد و مهم ترین قسمت آن اینست که این فرایند را بصورت رول تو رول و با سرعت و کیفیت بالا و بدون استپ انجام میدهد که در چاپ پارچه موضوع بسیار مهم و کاربردی است.

اتو پرس ( پرس حرارتی ) :

اتو پرس نیز مانند کلند عمل میکند با این تفاوت که عمل پرس کردن را بصورت اتو و شیت انجام میدهد و مانند کلند رول تو رول نمی باشد که همین امر باعث کندی کار و زحمت بالاتری برای اپراتور می باشد ولی از لحاظ کیفیت تفاوتی با کلندر ندارد و از لحاظ قیمت هم تقریبا یک چهارم کلندر قیمت دارد .

بازرگانی پارسا صفر تا صد مراحل پکیج دستگاه چاپ پارچه را با گارانتی و نصب و آموزش در سراسر ایران انجام خواهد داد با قیمتی غیر قابل مقایسه  

شماره تماس شرکت : 02166642587 – 09123200614

آدرس شرکت : تهران - خیابان یافت آباد غربی - بلوار معلم

ادرس ایستاگرام : printdevice2

نقش و اهمیت اپراتور در چاپ و سلامت دستگاه بنر

در ماشین آلات چاپ مساله ای که به آن خیلی توجه نمی شود در صورتی که موضوع بسیار حائز اهمیتی است نقش اپراتور است که ارتباط مستقیم با دستگاه چاپ را دارد . که میخواهیم در رابطه با این مهم اطلاعاتی را ارائه دهیم که توجه به آن میتواند در عملکرد و پیشرفت به ما کمک شایانی را داشته باشد .

سیستم چاپ در دستگاه بنر بصورتی است که باید چاپ بصورت مداوم انجام بشود تا دستگاهی سرحال و آماده داشته باشیم و نکاتی را باید رعایت کنیم که بسیار ساده است که همین سادگی باعث شده تا بسیاری به آن توجه نکنند و دچار مشکلات و هزینه های بسیار گزافی بشوند . همین موضوع چاپ گرفتن از دستگاه را بسیاری به اشتباه که نمیخواهند فشاری به دستگاه وارد کنند از آن اجنتاب میکنند در صورتی که اگر در سیستم دستگاه چاپ بنر ؛ چاپ کمتر زده بشود هد دستگاه به مرور زمان کیفیت و سلامت خودش را از دست میدهد بنابراین باید به طور میانگین حداقل هر دوروز یکبار باید با دستگاه چاپ زده شود تا جوهر در هد و شلنگ های دستگاه در جریان باشد تا تمامی نازل های هد حرکت جوهر را بتوانند خارج کنند و هد سالم تری را داشته باشیم .

گپ هد در دستگاه بنر :

هد دستگاه بصورت دائم در حال مکش است و وقتی زیر هد را گپ نکنیم تمامی گرد و غبار موجود در هوا را که ما از دیدن ان عاجز هستیم را به داخل بکشاند و دچار نازل گرفتگی شود و حتی اگر اینکار را برای مدت زمان طولانی انجام ندهیم ( گپ کردن ) هد را کاملا از دست دادیم و هد ما کاملا خشک و بدون استفاده خواهد شد . گپ کردن یعنی دستمال مخصوص هد را آغشته به مایع نخصوصی به نام سالونت کنیم و زیر هد قرار دهیم و حواسم باشد تا کاملا به هد چسبیده باشد و هیچ فاصله ای بین گپ و هد نباید باقی بماند به این کار گپ کردن میگویند که زمانی باید آن را انجام دهیمکه دستگاه خاموش است و از آن استفاده ای نمی کنیم.

جوهر مناسب برای هد :

هر هدی دارای میزان نازل و پیکولیتر خاصی است که جوهر مخصوص خود را می طلبد که این موضوع به این اندازه مهم هم بسیاری از اپراتور ها به آن توجهی نمی کنند . جوهر نا مناسب می تواند در عرض 1 ماه هد آکبند را از بین ببرد و ما را با هزینه بسیار بالایی مواجه کند . جوهر ها داراز غلظت های متفاوتی هستند که به هنگام خرید جوهر باید اطلاعات درستی از هد دستگاه بنر خود در اختیار فروشنده قرار دهیم تا جوهر مناسب با دستگاه خود را تهیه کنیم و نکته اخر در جوهر این است که باید از جای مطمئن خریداری کنیم تا از فاسد نبودن جوهر اطمنیان صد در صدی داشته باشین زیرا متاسفانه جوهر فاسد را تا قبل از استفاده نمی شود تشخیص داد .

شستشوی هد :

یکی از کارهایی که بسیار مفید است برای هد شستشوی هر 1 ماه آن بوسیله سالونت و حرارت است که این موضوع هم می تواند بسیار کمک کند تا همیشه هدی با کیفیت و سلامت کامل را داشته باشیم

 

شرکت بازرگانی پارسا با ارائه انواع دستگاه بنر دست دوم با خدمات و گارانتی کامل در بزرگترین نمایشگاه دائمی در تهران با بیش از 50 نواع دستگاه چاپ و ماشی های اداری استوک میتواند مشاوره و تعمیرات و خرید و فروش دستگاه چاپ به مشتریان گرامی را ارئه دهد

هد زار 382 در دستگاه چاپ بنر و تفاوت آن با هد کونیکا 512

وقتی صحبت از دستگاه بنر می شود مهمترین مساله آن نوع و وضعیت هد آن است که میخواهیم به نوعی از هد بپردازیم که مورد قضاوت نادرست و بی مهری صنف چاپ قرار گرفته و اطلاعات غلطی در ارتباط با آن می شنویم که دلایل آن مشخص است

 

هد زار 382 :

ابتدا در ارتباط با هد زار 382 توضیحاتی خواهیم داد که می تواند کمک بزرگی به تشخیص خوب و بد بودن آن داشته باشد : هد زار 382 دارای 382 عدد نازل است ، نازل همان سوراخ هایی است که در زیر هد قرار دارد و پاشش رنگ از این نازل ها بر روی مدیا ریخته می شود که به قطر این نازل ها پیکولیتر میگویند که در زار 382 دارای دونوع پیکولیتر است 35 و 60 که میزان پاشش را معین میکند .هد zaar ساخت کشور انگلیس است و در صنعت چاپ بنر هد ها فقط و فقط برای کشور های از قبیل انگلیس ( zaar ) امریکا ( اسپکترا ) و ژاپن ( اپسون ، کونیکا ، سیکو ) است یعنی کشور هایی از قبیل چین هنوز به تکنولوژی ساخت و کپی کردن تکنولوزی هد دست پیدا نکرده اند . متاسفانه در ایران هد زار 382  را با هد زار 128 مقایسه میکنند که تفاوت این دوهد بسیار زیاد است با اینکه هردو از یک برند هستند ولی تفاوت از زمین است تا آسمان .سرعت چاپ در دستپاهی که با 4 هد زار 382 بسته شده حدود 50 متر مربع میباشد که دقیقا معادل هد کونیکا 512 است و عرض هد حدود 4 سانتی متر است که مقدار چاپ هر متر مربع را نشان میدهد و بخاطر نازل ها و دقت چاپی که دارد می تواند چاپ بسیار دقیق و عالی را در مدیاهای فلکس و استیکر داشته باشد .

هد کونیکا 512 :

 

هد کونیکا 512 ساخت کشور ژاپن با 512 نازل است است که سرعتی بالای 45 متر در ساعت دارد و بخاطر نوع قرار گرفتن نازل ها در زیر هد باعث بالا بردن سرعت چاپ می شود بدون آنکه گرفتگی در چاپ بوجود بیاد . هد کونکیا دارای عرض هد 3 سانتی متر می باشد .این هد چند سالی است که بیشترین طرفدار را در ایران دارد .

مقایسه هد زار 382 و هد کونیکا 512:

نازل هد کونیکا 512 میباشد و نازل هد زار 382 ( 382 ) عدد است _ سرعت چاپ در هر دو هد 50 متر مربع است _ کیفیت هر دو هد یکسان از لحاظ رزولویشن است _ هر دو هد قابلیت چاپ بر روی انواع مدیا های قابل استفاده در دستگاه بنر را دارند .قیمت هر دو هد آکبند کاملا برابر است

.

 

بازرگانی پارسا با داشتن بیشت از 50 نوع دستگاه بنر دست دوم با انواع هد های موجود در بازار با انواع قیمت ها میتواند متناسب با در خواست و میزان کارایی مشتری دستگاه مناسب با آن را ارائه دهد که تمامی دستگاههای چاپ در این شرکت دارای گارانتی و نصب و آموزش و ارسال رایگان در سراسر کشور می باشد تمامی دستگاههای ممکن را می تواند در بزرگترین نمایشگاه دائمی ماشین آلات چاپ و ادرای استوک در منطقه یافت آباد تهران همه روزه مشاهده کنید  

 

 

 

هر آنچه باید در باره هد اپسون سابلیمیشن بدانیم

در صنعت چاپ در ایران دستگاههایی وجود دارد که میتوان بصورت غیر مستقیم چاپ را روی پارچه دلخواه منتشر کرد که میخواهیم توضیحات مختصری در ارتباط با دستگاه چاپ سابلیمیشن ارائه دهیم تا بتوانیم با شناخت بیشتری سراغ هد اپسون برویم .دستگاه پلاتر مخصوص چاپ غیر مستقیم دستگاهی هست که دارای هد مخصوصی جهت پاشش رنگ با پایه آب است که روی کاغذ مخصوص ( سابلیمیشن ) است چاپ را ایجاد میکند که عموما در عرض های 160 سانتی متر 180 ،2.0 ، 2.20  و 3.20 هستند که بنا به نیاز مشتری میتوان دستگاه مناسب را ارائه کرد ولی قطعات استفاده شده در تمامی دستگاهها بصورت یکسان میباشد به همین دلیل تفاوت قیمت آنچنانی میان عرض کم و عرض های بزرگتر نیست .

اجزای اصلی پلاتر سابلیمیشن :

هد : مهمترین قسمت در این دستگاه بشمار می آید مه حتما باید هد اپسون باشد یا در نهایت با برند ریکو کارایی دارد ، هد اپسون که هد رایج تری است در ایران دارای چند مدل است که به اختصار توضیح میدهیم هد اپسون ساخت کشور ژاپن میباشد و منتاژ چین

هد اپسون dx5 : هدی است که دارای سرعت چاپ 20 متر در ساعت در نهایت سرعت میتواند چاپ بزند که معمولا در دستگاههای اکو سالونت استفاده میشود و در دستگاههای چاپ سابلیمیشن خیلی توصیه نمیشود .

هد اپسون dx7 : این هد دقیقا همان توضیحات هد بالایی را دارد با این تفاوت که پاشش رنگ در هد dx7 در حدود 4 الی 5 متر سرعت بالاتری دارد نسبتن به هد اپسون dx5 و دقیقا همانند هد بالا برای سابلی توصیه نمیشود .

هد اپسون 420 : بهترین هد و پرکاربرد ترین هد برای دستگاه پلاتر سابلی هد 4720 است زیرا دارای سرعت حدود 35 تا 40 متر در ساعت است و با قیمت پایین تری نسبت به هد های بالایی میشود تهیه کرد که بهترین هد برای سابلی همین هد 420 است

برد : برد در دستگاهها ترجیها باید برد هوسون ژاپن باشد که کارایی بسیار بیشتر و آسانتری نسبت به سایر برد های موجود در بازار را دارد

باک و کاست : باک و کاست کار تغذیه جوهر به اندازه و مقدار مناسب را برای هر رنگ را در دستگاه به عهده دارد

رول بازکن و رول جمع کن : بر عکس دستگاههای چاپ بنر در دستگاههای سابلی رول جمع کن کار بسیار حیاتی و مهمی را در این دستگاهها به عهده دارد زیرا تنظیم رول بازکن و رول جمع کن میتواند حرکت مدیا را کاملا دقیق انجام دهد و خطا را در چاپ به حداقل و صفر برساند که هر کدوم از آنها دارای یک یا دو موتور برای حرکت رول ها در اختیار دارند .

پروفایل سازی :پروفایل سازی همون تنظیم رنگ برای گرفتن خروجی مناسب بر روی پارچه است که کار بسیار تخصصی و ویژه ای است که باید حتما بوسیله تکنسین متخصص انجام شود تا بتوان از رنگ کمتر و کیفیت مطلوب در زمان برگرداندن چاپ بر روی پارچه داشت که ارتباط با مستقیم با وضعیت هد و کیفیت جوهر استفاده شده دارد

بازرگانی پارسا با بیش از 150 تحویل دستگاه پلاتر سابلیمیشن میتواند این ادعا را داشته باشد که دستگاهی را تحویل دهد با تمام قطعات آکبند و پروفایل سازی رایگان همراه با گارانتی و خدمات پس از فروش در سراسر ایران و بهترین کیفیت در خروجی کار همچنین ساپورت دستگاه پرس حرارتی متناسب با نیاز مشتری  که پکیج چاپ و پرس مشتری را تکمیل کند

 

بازرگانی پارسا

شرکت بازرگانی پارسا با بیش از 25 سال سابقه در زمینه ماشین آلات چاپ و اداری ( استوک ) در ایران با بزرگترین نمایشگاه دائمی دستگاه های چاپ استوک این امکان را به مشتریان گرامی میدهد تا بتوانند دستگاههای مورد نیاز خود را با قیمت مناسب و گارانتی و خدمات پس از فوروش در سراسر ایران تهیه کنند . تمامی ماشین های اداری و دستگاههای چاپ صفر تا صد اقلام را میتوانید در مجموعه بازرگانی پارسا تهیه فرمایید . تمامی اجناس دارای گارانتی و خدمات پس از فروش میباشند و با قیمت غیر قابل مقایسه عرضه میشوند .اقلامی از قبیل : دستگاه چاپ بنر ، دستگاه چاپ سابلیمیشن ،دستگاه چاپ پارچه ، کپی ، ریسو ، پرس حرارتی ، کلند ، و ......

برای مشاوره و خرید دستگاه مورد نیاز خود میتوانید با شماه های شرکت تماس حاصل فرمایید و میتوانید همه روزه از نمایشگاه دائمی که بیش از 50 نمونه دستگاه چاپ را بصورت یکجا در یافت آباد تهران بصورت حضوری مشاهده کنید و از مشاوره های افراد متخصص بصورت رایگان بهرمند شوید 

 

فیلم چاپ دستگاه چاپ بنر

فیلم چاپ دستگاه چاپ اکوسالونت

فیلم چاپ دستگاه چاپ اکوسالونت

فیلم دستکاه چاپ سابلیمیشن

شرکت بازرگانی پارسا با بیش از 30 سال سابقه در امر خرید ، فروش و خدمات ماشین آلات چاپ و ماشینهای اداری، ارائه قیمت دستگاه چاپ بنر، قیمت دستگاه کپی، دستگاه چاپ بنر دست دوم و دستگاه کپی استوک در خدمت مشتریان عزیز می باشد. شما عزیزان می توانید با مشاهده محصولات سایت ما و مقایسه آن ها اقدام به خرید محصولاتی همچون دستگاه کپی استوک نمایید. قیمت دستگاه چاپ بنر و قیمت دستگاه کپی در شرکت ما بسیار مناسب می باشد.

 توئیتر بازرگانی پارسا  فیسبوک بازرگانی پارسا      صفحه لینکدین بازرگانی پارسا  

تماس با ما

   آدرس نمایشگاه دائمی: یافت اباد شرقی. پایین تر از بازار مبل 
   تلفن : 02166642587 - 09123200614
   پست الکترونیک :parsaforoshgah@gmail.com

همه حقوق محفوظ است

شماره همراه: 09123200614

شماره تماس 66642587-021

آدرس کانال تلگرام printdevice@ صفحه اینستاگرام
مشاوره تلفنی رایگان