نحوه عملکرد سابتانک جوهر دستگاه چاپ بنر و مکانیزم مربوط به آن - 5.0 out of 5 based on 1 review

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

نوع پلاستیکی شفاف برای تشخیص مقدار مرکب درون دستگاه و جلوگیری از over flow شدن آن بسیار کاربرد دارد اما مناسب برای سیستم های UV نیست. در صورتی که سابتانک های فلزی در این سیستم به دلیل عدم عبوردهی نور از خود بسیار کاربرد دارند و کیفیت جوهر درون آن به علت فلزی بودن شناور آن بالا می باشد.

حال در این مطلب قصد داریم مکانیزم و عملکرد سابتانک دستگاه چاپ بنر را شرح دهیم:

نحوه ی عملکرد و مکانیزم سابتانک جوهر:

در حالت اولیه این دستگاه جوهر شناوری که در این قطعه قرار دارد در کف سابتانک می باشد و در این صورت شناور دستوراتی در خصوص پمپ نمودن جوهر صادر خواهد کرد. جوهر به درون سابتانک پمپاز خواهد شد و تا زمانی که جوهر درون آن به بیشتر از نصف دستگاه نرسد این عملیات ادامه خواهد داشت زیرا حد نصاب دستگاه سابتانک نصف آن می باشد و در صورت بیشتر شدن از این مقدار خاطای overflow خواهد داد. در صورت بالاتر آمدن شناور سابتانک به همراه جوهر از میانه دستگاه، پمپ جوهر دستور قطع شدن برق را به مین برد صادر خواهد کرد تا جوهر بیش از مقدار مورد نیاز به سابتانک پمپاژ نشود.

در طول عملیات چاپ با دستگاه چاپ بنر این مکانیزم ادامه خواهد داشت و تا خارج شدن جوهر از هد، به همان میزانی که جوهر مصرف خواهد شد شناور دستور پمپاژ به داخل سابتانک را خواهد داد. به بیانی عملیات عرضه و تقاضا به صورت مداوم انجام می شود.

نکته: یکی از مهم ترین مشکلاتی که اپراتورهای دستگاه چاپ بنر در هنگام کار با سابتانک با آن مواجه هستند کار نکردن شناور به صورت صحیح می باشد که باعث overflow شدن جوهر خواهد شد.

نکته ی بسیار مهم برای تشخیص سرریز و اقدامی در جهت رفع آن:

در این حالت؛ پس از پر شدن جوهر در داخل سابتانک برای خارج کردن اضافات جوهر درون سابتانک از شیلنگ هوایی استفاده می شود تا مقدار اضافات جوهر به درون سابتانک هوا انتقال پیدا کند، به همین روی باید سریعا در خصوص خاموش کردن دستگاه اقدام نمائید.

پمپ جوهر مداوماً به درون سابتانک جوهر پمپاژ می کند و یکسره در حال کار کردن می باشد، به همین دلیل در صورت پر بودن سابتانک، باید جوهر اضافی از طریق لاین هوا خارج گردد و پس از بازگشتن از همین راه وارد سابتانک هوا گردد، در صورتی که پمپ جوهر به همین صورت مداوم کار کند امکان پر شدن سابتانک هوا نیز وجود دارد و آنگاه جوهر از خروجی مگنت هوا خارج می شود.

با توجه به مشکلاتی که در خصوص سرریز شدن ذکر شد باید شلنگ هوایی را که از سابتانک هوا تا سابتانک جوهر امتداد دارد را شستشو داده تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری گردد. یک نمونه ی مشابه در اینجا وجود دارد این است که بدون آن که دکمه ی پرچ تحت فشار قرار بگیرد جوهر به صورت خودکار از داخل هد دستگاه چاپ بنر خارج می شود.

گاهی اوقات پیش می آید که اپراتور برای خارج سازی جوهر از هد دستگاه چاپ بنر دکمه ی پرچ را فشار می دهد اما پس از آزاد سازی آن همچنان جوهر از هد دستگاه خارج می گردد که دو احتمال برای این نوع مشکل وجود دارد:

احتمال اول: یکسره کردن پلایتن دکمه ی پرچ و نیازی به عوض کردن دکمه ی پرچ نخواهید داشت.

احتمال دوم: در صورتی که پس از آزاد سازی دکمه ی پرچ باز هم جوهر از هد دستگاه خارج شد این امکان وجود دارد که مگنت هوا دچار مشکل شده و باید عوض شود.

قیمت دستگاه چاپ بنر

بازرگانی پارسا

شرکت بازرگانی پارسا با بیش از 25 سال سابقه در زمینه ماشین آلات چاپ و اداری ( استوک ) در ایران با بزرگترین نمایشگاه دائمی دستگاه های چاپ استوک این امکان را به مشتریان گرامی میدهد تا بتوانند دستگاههای مورد نیاز خود را با قیمت مناسب و گارانتی و خدمات پس از فوروش در سراسر ایران تهیه کنند . تمامی ماشین های اداری و دستگاههای چاپ صفر تا صد اقلام را میتوانید در مجموعه بازرگانی پارسا تهیه فرمایید . تمامی اجناس دارای گارانتی و خدمات پس از فروش میباشند و با قیمت غیر قابل مقایسه عرضه میشوند .اقلامی از قبیل : دستگاه چاپ بنر ، دستگاه چاپ سابلیمیشن ،دستگاه چاپ پارچه ، کپی ، ریسو ، پرس حرارتی ، کلند ، و ......

برای مشاوره و خرید دستگاه مورد نیاز خود میتوانید با شماه های شرکت تماس حاصل فرمایید و میتوانید همه روزه از نمایشگاه دائمی که بیش از 50 نمونه دستگاه چاپ را بصورت یکجا در یافت آباد تهران بصورت حضوری مشاهده کنید و از مشاوره های افراد متخصص بصورت رایگان بهرمند شوید 

 

فیلم چاپ دستگاه چاپ بنر

فیلم چاپ دستگاه چاپ اکوسالونت

فیلم چاپ دستگاه چاپ اکوسالونت

فیلم دستکاه چاپ سابلیمیشن

شرکت بازرگانی پارسا با بیش از 30 سال سابقه در امر خرید ، فروش و خدمات ماشین آلات چاپ و ماشینهای اداری، ارائه قیمت دستگاه چاپ بنر، قیمت دستگاه کپی، دستگاه چاپ بنر دست دوم و دستگاه کپی استوک در خدمت مشتریان عزیز می باشد. شما عزیزان می توانید با مشاهده محصولات سایت ما و مقایسه آن ها اقدام به خرید محصولاتی همچون دستگاه کپی استوک نمایید. قیمت دستگاه چاپ بنر و قیمت دستگاه کپی در شرکت ما بسیار مناسب می باشد.

 توئیتر بازرگانی پارسا  فیسبوک بازرگانی پارسا      صفحه لینکدین بازرگانی پارسا  

تماس با ما

   آدرس نمایشگاه دائمی: یافت اباد شرقی. پایین تر از بازار مبل 
   تلفن : 02166642587 - 09123200614
   پست الکترونیک :parsaforoshgah@gmail.com

همه حقوق محفوظ است

شماره همراه: 09123200614

شماره تماس 66642587-021

آدرس کانال تلگرام printdevice@ صفحه اینستاگرام
مشاوره تلفنی رایگان