امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تاریخچه ی چاپ پارچه:چاپ پارچه

ابتدایی ترین نمونه ی چاپ پارچه چاپ باتیک می باشد.چاپ باتیک ترکیبی ازبرگ درخت مو، سود سوز آور و خاک رس است که از ترکیب آنها، ماده ای چسبناک تشکیل می شود.این مدل از چاپ پارچه ابتدا در چین سپس در اندونزی و سپس در جاهای دیگر گسترش پیدا کرد وهر کشوری با هر سنت مشخص  آن کشور تغییراتی را به وجود می آورد.این ماده ی چسبناک را به وسیله ی قلمو به گوشه هایی از پارچه می زدند سپس تمام پارچه را رنگرزی می کردند.این مواد چسبنده از رنگی شدن طرح های اصلی پارچه جلوگیری می کرد.قدیمی ترین نقش دیواره ها به 2100 سال قبل از میلاد مسیح می باشد.نمونه پارچه هایی که پیدا شده نیز مربوط به همین زمان و از سکا های مصر می باشد.
هنر چاپ پارچه و به روش ابتدایی ترین روش که چاپ باتیک بود از طریق جاده ابریشم آن هم از طریق تاجران آذربایجانی به تبریز وارد شد.در ایران موادی را مانند پیه گوسفند، موم عسل و سقز خام جایگزین برگ مو،سود سوز آور و خاک رس می کردند که نام بین المللی آن واکس باتیک می باشد ولی در آذربایجان آن را با نام روغن کلاقه ای می شناسنند و دلیل جالب آن این است که ابتدا چاپ روی پارچه هایی انجام می شد که زمینه ی آن مشکی بود از این رو طرح نهایی آن شبیه پر کلاغ می شد و به خاطر همین این اسم را روی آن گذاشتند.بعد از گذشت زمان رنگ قرمز به این مجموعه اضافه می شد که زمینه ی آن یا سورمه ای بود یا مشکی و طرح هایی که می زدند خال دار بودند.نوع دیگر چاپ پارچه چاپ قلمکار بود که این نوع چاپ روی پارچه های کتان و کرباس و .... انجام می شد.روش چاپ آن به این صورت بود که طرح های اصلی را به وسیله ی قالب هایی روی پارچه می زدند علت نامگذاری آن به قلمکار این بود که در ابتدا روش قلمکاری به این صورت بود که با قلمو نقشهایی روی پارچه می زدند و توسط یک سری مواد شیمیایی این رنگه را روی پارچه ثابت می کردند.این روش توسط مغول ها در اواسط قرن هفتم وارد ایران شد که از قدیمی ترین آثارها در مجموعه ی ژرم پشون نگهداری می شود و که البته مربوط به اصفهان نیز می باشد.

بازرگانی پارسا

شرکت بازرگانی پارسا با بیش از 25 سال سابقه در زمینه ماشین آلات چاپ و اداری ( استوک ) در ایران با بزرگترین نمایشگاه دائمی دستگاه های چاپ استوک این امکان را به مشتریان گرامی میدهد تا بتوانند دستگاههای مورد نیاز خود را با قیمت مناسب و گارانتی و خدمات پس از فوروش در سراسر ایران تهیه کنند . تمامی ماشین های اداری و دستگاههای چاپ صفر تا صد اقلام را میتوانید در مجموعه بازرگانی پارسا تهیه فرمایید . تمامی اجناس دارای گارانتی و خدمات پس از فروش میباشند و با قیمت غیر قابل مقایسه عرضه میشوند .اقلامی از قبیل : دستگاه چاپ بنر ، دستگاه چاپ سابلیمیشن ،دستگاه چاپ پارچه ، کپی ، ریسو ، پرس حرارتی ، کلند ، و ......

برای مشاوره و خرید دستگاه مورد نیاز خود میتوانید با شماه های شرکت تماس حاصل فرمایید و میتوانید همه روزه از نمایشگاه دائمی که بیش از 50 نمونه دستگاه چاپ را بصورت یکجا در یافت آباد تهران بصورت حضوری مشاهده کنید و از مشاوره های افراد متخصص بصورت رایگان بهرمند شوید 

 

فیلم چاپ دستگاه چاپ بنر

فیلم چاپ دستگاه چاپ اکوسالونت

فیلم چاپ دستگاه چاپ اکوسالونت

فیلم دستکاه چاپ سابلیمیشن

شرکت بازرگانی پارسا با بیش از 30 سال سابقه در امر خرید ، فروش و خدمات ماشین آلات چاپ و ماشینهای اداری، ارائه قیمت دستگاه چاپ بنر، قیمت دستگاه کپی، دستگاه چاپ بنر دست دوم و دستگاه کپی استوک در خدمت مشتریان عزیز می باشد. شما عزیزان می توانید با مشاهده محصولات سایت ما و مقایسه آن ها اقدام به خرید محصولاتی همچون دستگاه کپی استوک نمایید. قیمت دستگاه چاپ بنر و قیمت دستگاه کپی در شرکت ما بسیار مناسب می باشد.

 توئیتر بازرگانی پارسا  فیسبوک بازرگانی پارسا      صفحه لینکدین بازرگانی پارسا  

تماس با ما

   آدرس نمایشگاه دائمی: یافت اباد شرقی. پایین تر از بازار مبل 
   تلفن : 02166642587 - 09123200614
   پست الکترونیک :parsaforoshgah@gmail.com

همه حقوق محفوظ است

شماره همراه: 09123200614

شماره تماس 66642587-021

آدرس کانال تلگرام printdevice@ صفحه اینستاگرام
مشاوره تلفنی رایگان