تهران: نــــمایشــگاه دائمـــی، یــــافت آبــــادشرقـــــی، بلـــــوار معلم    |    تماس :587 42 666-021    |    0614 320 0912

می 28, 2023 1:14 ب.ظ

یکی از اصطلاحات بسیار رایجی که از آن به عنوان استاندارد جهانی یاد می شود. پانتون یا پنتون color می باشد. در این مطلب قصد داریم درباره این اصطلاح که در کار با دستگاه چاپ بنر از آن استفاده می شود مواردی را بیان کنیم.

دستگاه چاپ بنر

Pantone color شرکتی می باشد که از سال 1963 تاسیس گردیده است و دارای یک سیستم جهانی برای تطابق دادن رنگ ها و درک آن نیز می باشد. این سیستمی که برای تطبیق رنگ های مختلف به کار می رود بر پایه ی مجموعه ای رنگ های استاندارد می باشد که این رنگ ها برای ماشین های چاپ مختلف از جمله دستگاه چاپ بنر به کار می رود. این سیستم نیز می تواند در ترکیبات دقیقی که با طور دائم در میان مطبوعات گوناگون به چاپ می رسند نیز مورد استفاده قرار بگیرد و مخلوط گردد.

شناسایی رنگ پنتون با استفاده از شماره شناسایی مخصوص نیز صورت خواهد گرفت و با توجه به آن که این کمپانی کیت های مختلف رنگی را تولید خواهد کرد بنابراین همین عامل موجب می شود بنری که برای چاپ با دستگاه چاپ بنر آماده می گردد و از این رنگ استفاده شده است دارای کیفیت بسیار خوبی باشد و همچین در رسانه ها و مدیاهای گوناگونی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

بخش های مختلفی برای شماره های رنگ پنتون وجود دارد که شامل U، C و M می باشد که به انواع مختلفی از متریال مانند کاغذ و پوشش داده شده و بدون پوشش یا مات نیز ارتباط دارد.

Rip

اصطلاح دیگری برای دستگاه چاپ بنر مورد استفاده قرار می گیرد که شامل پردازنده ی RIP می باشد و قدرت این پردازنده به گونه ای می باشد که می تواند فایل های مختلف گرافیکی را که شامل نوشته و تصاویر و لایه لایه ، وکتور و …. را در نهایت به یک فایلی تبدیل کند که بسیار با کیفیت می باشد و همچنین در سخت افزارهای مختلف دستگاه چاپ بنر نیز قابل تبدیل می باشد.

RIP مخفف raster image processor می باشد که به آن پردازنده ی تصویر لایه ای گفته می شود که در چاپ به کار می رود و از آن برای تولید یک تصویر مناسب به کار می رود که در چاپ قابل بارگذاری خواهد بود.